Večerníček zmizí z ČT1

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
V posledních týdnech jste mohli zaregistrovat zprávy týkající se lednového přesunu Večerníku na ČT2. Avšak po zveřejnění této informace se objevily různé fámy, proč tomu tak je. Proto vydal programový ředitel České televize Milan Fridrich tiskovou zprávu, ve které důvody objasnil.

Můžete se tak dozvědět, že dětmi oblíbený pořad České televize přitahuje k obrazovkám v posledních letech stále méně dětí. Podle ČT spočívá příčina především ve špatném zařazení mezi ostatními, zájmově odlišnými programy. S malou sledovaností se potýká i odpolední dětské vysílání, proto přijde po novém roce změna, která by měla oběma relacím pomoci.

Jde o to, že se dětské pásmo s Večerníčkem sloučí a vytvoří na ČT2 dvě a půl hodiny podvečerní zábavy. Mladým divákům se tak vyhradí vysílací čas od 17:00 do 19:30 hodin. To by mělo zároveň pozvednout zájem o druhý program České televize.

K negativním reakcím, které porušení dlouholeté tradice Večerníčku na ČT1 u lidí vyvolalo, se Fridrich vyjádřil slovy: "ČT ale není muzeum, nýbrž živá televize, která musí progresivně reagovat na dění ve společnosti. Smyslem přesunu Večerníčku na ČT2 je získat zpět pro ČT silné postavení televize pro děti."

 

 

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace