Vernisáž výstavy Jindřicha Buxbauma: Zbožní Židé v Evropě

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Vernisáž výstavy Jindřicha Buxbauma: Zbožní Židé v Evropě
Vernisáž výstavy Jindřicha Buxbauma: Zbožní Židé v Evropě Zdroj: Kamila Fomina
Olomouc – V úterý se ve Vlastivědném muzeu konala vernisáž výstavy olomouckého fotografa Jindřicha Buxbauma Zbožní Židé v Evropě. Expozice potrvá do 1. 12. 2019. 

Vernisáž Jindřicha Buxbauma zahájil fotograf Jindřich Štreit, který pronesl obsáhlý proslov o židovské kultuře. Dále řekl pár slov i judaista a bohemista Daniel Soukup. S hudebním programem vystoupila vietnamská umělkyně, která publiku zazpívala tři krátké písně. Jedna z nich dokonce zazněla v západogermánském jazyce jidiš. Pořadatelé připravili i menší občerstvení pro návštěvníky.
Výstava přináší výběr ze tří fotografických cyklů Jindřicha Buxbauma – Chasidé v Mikulově, Židé v Londýně a Chasidé v Antverpách. Vznikaly mezi lety 2014 až 2018 a autor se v nich věnuje životu Chasidů a světu tradičního ultra-ortodoxního judaismu.
Celá událost se koná v rámci Dnů židovské kultury Olomouc, které trvají od 23. 10. 2019 do 10. 11. 2019. Záštitu nad festivalem a výstavou převzal Daniel Meron, velvyslanec Izraele v České republice. Mezi pořadatele patři Muzeum umění Olomouc, Židovská obec Olomouc a Centrum judaistických studií Kurta a Ursuly Schubertových FF UP v Olomouci.
Fotograf Jindřich Buxbaum se narodil ve Šternberku a velkým vzorem mu byl otec, který zažil léta genocidy v terezínském ghettu a v Osvětimi. Židovství je pro něj dominantním motivem a plně se k němu hlásí. Rád se aktivně účastní všedních i svátečních chvil své komunity jak u nás, tak v zahraničí a je jejich přirozenou součástí. Proto smí fotografovat na místech, kam se běžní lidé často nedostanou. Jako uznávaný dokumentarista židovské komunity mapuje její současný život nejen u nás, ale i v rámci Evropy.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Listopad 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace