Všechny obchody by mohly otevřít do konce května

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
obchodní cenrum
obchodní cenrum Zdroj: http://www.fabrika-zlin.cz/cs/obchodni-centrum
Minulý týden vydala vláda plán o postupném otevírání ochodů, které jsou kvůli pandemii koronaviru zavřené již přes měsíc. Jejich znovuotevření mělo původně postupovat v několika vlnách do června, především podle metrů čtverečních a také na základě toho, jestli se prodejna nachází v obchodním centru. Díky příznivě vypadající situaci kolem pandemie to ale vypadá, že by se všechny obchody mohly otevřít asi o dva týdny dříve.

„Rádi bychom to chtěli posunout všechno na květen," řekl Babiš. Vláda tedy bude ve čtvrtek 23.dubna projednávat možné otevření všech prodejen do konce května.

Od pondělí 20. března mohli své provozovny otevřít řemeslníci. Během následujících dvou týdnů mělo dojít nejdříve k otevření menších obchodů do 200 metrů čtverečních a poté 11. května k otevření provozoven do 1000 metrů čtverečních, pokud nejsou v nákupních centrech. Ta měla přijít na řadu až na začátku května. Mnohá centra ale s tímto pozdním termínem nesouhlasila. Pandemie způsobí již tak velký problém v ekonomice a mnohé prodejny by tak byly bez zisků a zaměstnanci bez klasických výdělků přes dva měsíce.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace