Vernisáž v Galerii Ceasar představila světla stínů

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Vernišáž výstavy SVĚTLA STÍN
Vernišáž výstavy SVĚTLA STÍN Zdroj: Aneta Macolová
Olomouc - Dva mladí výtvarníci z Ostravy v úterý představili svou tvorbu v olomoucké Galerii Ceasar. Návštěvníci vernisáže si mohli prohlédnout, jak vypadá sochařství a malba dnes. Výstava plastik Jana Špačka a obrazů Václava Buchtelíka nese název SVĚTLA STÍN.

Plastiky Jana Špačka jsou motivované konkrétními zážitky, fantaziemi a představami. Při tvorbě soch pracoval autor s materiály jako je například laminát a barvená pryskyřice. Sochy jsou částečně průhledné. Mocnou oporou Špačkových soch je světlo, které plastikami prostupuje. Když na ně padá slunce, sochy se rozsvítí.

Obrazy, koláže a objekty malíře Václava Buchtelíka jsou inspirované zážitky z ostravské a karvinské krajiny. Projevuje se zde tématika propojení kosmického a pozemského. Dominantou Buchtelíkových obrazů jsou silné barvy, které mají v divákovi probouzet různé emoce a pocity. Obrazy jsou zvláštním způsobem naléhavé. K dekadentnímu vyznění přispívá užití hutné olejomalby.

„Výstava dvou mladých umělců je výzvou k hledání nových životních i výtvarných cest, k hledání různých dobrých osobních znamení,“ řekl Daniel Balabán, český malíř a vysokoškolský pedagog, který zároveň celou výstavu uvedl.

Výstava obou umělců, které spojuje studium na Fakultě umění Ostravské Univerzity, potrvá do 29. března.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace