Dva muži podváděli s výkupním materiálem

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Policie zadržela pachatele
Policie zadržela pachatele Zdroj: cocoparisienne
Hradecko – Dva muži středního věku v průběhu dvou let podváděli s výkupním materiálem. První je jednatel a druhý řidič z firmy z Náchodska. Podvody řidič konal, pouze když měl naložené ocelové spony. Podle policie v první firmě najel na váhu a nechal si zvážit náklad, pak jej část odsypal a nepozorovaně odjel do nedaleké výkupny. Tam si řidič opět nechal zvážit náklad, který zde pak celý vyložil a následně se vrátil zpět do první výkupny s prázdným nákladním automobilem. Pachatelé pak z obou firem obdrželi váženky s uhrazenou platbou.

"Někdy dokonce náklad vyúčtoval nadvakrát jedné firmě, protože obsluze váhy řekl, že bude mít ještě jeden závoz a až ho doveze, tak až poté zváží vozidlo jako prázdné," řekla policejní mluvčí Iva Kormošová. Řidič využíval toho, že do tamní firmy jezdí často a zaměstnanci ho tolik nekontrolují. "On však opět z plného nákladu pouze část odsypal a do firmy se vrátil s určitým časovým odstupem, kdy se se zbytkem jako s druhým závozem nechal zvážit," dodala Kormošová. Jednatel pak vyplácel řidiči podíl, a to dohromady až 770 tisíc korun.

Na chybějící materiál přišli až při hloubkové kontrole zaměstananci ve druhé firmě. Ti zjistili, že v průběhu dvou let zmizelo ve firmě 200 tun materiálu a viníci tím způsobili škodu přes 1,2 milionu korun. Sami udělali vnitřní šetření a podezření padlo na řidiče nákladního automobilu. Případ pak převzala policie, která zajistila potřebné důkazy. Oba viníci se policii přiznali. Policie zjistila, že se řidič dopustil machinace s nákladem 34x. „Oběma mužům hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let,“ objasnila Kormošová.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace