Za měsíc tu opět bude Jesenická stovka. Přihlášených je přes dvě stovky.

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
JESENICKÁ STOVKA 2017
JESENICKÁ STOVKA 2017 Zdroj: www.jesenickastovka.cz
Šumperk - Ve dnech 5. až 7. května se uskuteční tradiční dálkový běžecký závod Jesenická stovka. Převýšení 4150 metrů a 103 kilometrů dlouhá trať jsou opravdovou výzvou.

Závod vedoucí přes celý hlavní hřeben Jeseníků se startem i cílem v Šumperku je už nyní naplněn k prasknutí. Přes dvě stě běžců vyběhne v jedenáct hodin večer a během cesty navštíví známou Ramzovou, Červenohorské sedlo nebo Ovčárnu. Časový limit je neomezený, do výsledkové listiny bude zařazen i závodník, který bude mít na kontě i třicet hodin.

Vzhledem k povaze závodu, kdy jde o nepříliš běžnou délku trati, je určena pro všechny sportovce povinná výbava. Běžet můžete i v noci, čelovka nebo baterka je tedy nepostradatelná. Nutné je i spojení s organizátory přes mobilní telefon. Na vrcholcích bude s velkou pravděpodobností sněhová pokrývka, nechat bundy a čepice doma tedy není nejlepší nápad.

Minulý rok měl vítěz Petr Hének celkový čas jedenáct hodin, jenž byl zároveň s tímto časem novým rekordmanem tratě. Vítězka ženské kategorie Petra Mücková se čtrnácti hodinami, celkově skončila na devátém místě. Jako poslední doběhl za velkého potlesku Olaf Čihák po pětatřiceti hodinách.

Za dálkový se považuje pochod, který má více než padesát kilometrů. V Česku má tento typ extrémního sportu tradici již přes čtyřicet let a stává se stále populárnějším. Kromě Jesenické stovky můžete změřit svoje síly v Pražské stovce nebo v závodu Týnišťské šlápoty.  

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Březen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace