Zahájení bezrouškového období probíhá krůček po krůčku

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
2 metres apart
2 metres apart Zdroj: Daniel Barreto
Česká republika – Další částí postupného uvolňování mimořádných koronavirových opatření je odložení roušek ve výjimečných situacích. Tato výjimka zahrnuje např. žáky a studenty u přijímacích a státních zkoušek nebo pacienty a zdravotníky při poskytování nutné péče.

Uvolnění, které platí od úterý, se týká jak účastníků denní výuky na jednoletých kurzech cizích jazyků, tak poradenské sféry. Podmínkou pro sundání roušky v místnosti je odstup 1,5 metru. Při přijímacích zkouškách navíc nesmí být v místnosti najednou více než 15 osob najednou – včetně uchazečů a zkoušejících.

Není to však první rozvolnění zákazu vycházení bez roušek. Mezi výjimky, které byly této povinnosti zproštěny, patří už např. řidiči veřejné dopravy v uzavřených kabinách, členové domácnosti jedoucí v jednom autě, autisté, děti v mateřských školách nebo dětských skupinách, děti do dvou let nebo v některých případech umělci provádějící autorské dílo.

 

Bez roušek možná od léta

Vláda dále uvažuje nad návrhem venkovního pohybu osob bez roušek, avšak za přísných pravidel v podobě odstupu 2 metrů a nasazení roušky v případě vstupu do obchodu apod. Uvolnění může nastoupit 25. května společně s koncem poslední velké fáze rozvolňování vládních opatření proti šíření koronaviru, úplné rozvolnění, v podobě nenošení roušek vůbec, se uskuteční spíše až v  červnu „Jsme připraveni ukončit plošné nošení roušek v průběhu června,” sdělil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve Sněmovně.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace