Mladá generace Maďarů už si cigarety nekoupí

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Mladá generace Maďarů si už cigarety nekoupí
Mladá generace Maďarů si už cigarety nekoupí Zdroj: http://www.pevi.cz
Maďarsko - János Lázár, vládní zmocněnec na ochranu nekuřáků, chce zakázat prodej tabákových výrobků generacím narozeným po roce 2020. „Návrh předložím vládě,“ řekl pro iDnes.cz.

Upřesnil, že prodej tabákových výrobků nebude nijak omezený. Ale lidé narození po roce 2020 si nebudou moci koupit tyto výrobky ani po dosažení 18 let. Tento zákaz by chtěl Lázár prosadit i do maďarské ústavy.

Pokud zákon projde, mohl by ohrozit zaměstnance v továrnách na výrobu tabáku. „Návrh předkládám s dostatečnou rezervou, aby se výrobci tabáku mohli přeorientovat na jinou činnost,“ reagoval zmocněnec. Tvrdí také, že výdaje na léčbu nemocí způsobených kouřením jsou mnohem vyšší než příjmy z daní tabákových výrobků.

O posledních maďarských zákonech se často diskutuje po celém světě. V červnu vláda Victora Orbána schválila zákon Stop Soros, který trestá podporu migrace. Na začátku září zase zastavila financování gender studií. Podle vlády to není studijní obor. Dalším zákonem podpořili, že lidé bez domova budou trestaní odnětím svobody.

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace