Zaměstnanci Google požadují přijetí agresivního klimatického plánu

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Aktivisté protestující před společností Google v Londýně
Aktivisté protestující před společností Google v Londýně Zdroj: Ollie Millington/Getty Images
USA - Více než tisíc pracovníků společnosti Google podepsalo dopis zveřejněný v pondělí, v němž vyzývají jejich zaměstnavatele k závazku agresivního celofiremního klimatického plánu zahrnujícího odstoupení od smluv s průmyslem fosilních paliv.

V dopise adresovaném Ruth Poratové, hlavní finanční ředitelce společnosti Google, je rovněž zahrnut striktní požadavek pro dodržení nulových emisí do roku 2030 a vyhýbání se spolupráce s organizacemi, které se podílejí na útlaku uprchlíků. K podobným výzvám směřujícím ke svému zaměstnavateli se uchýlili i pracovníci firem Amazon a Microsoft. Zaměstnanci obou společností vstoupili do klimatických pochodů už 20. září tohoto roku.

Stejně jako mnoho společností se Google pyšní svou udržitelností a prohlašuje, že podporuje globální akce v oblasti změn klimatu. Podle výroční zprávy o životním prostředí je společnost Google od roku 2007 takzvaně uhlíkově neutrální a ke své činnosti využívá 100% obnovitelné energie. Na druhou stranu však Google poskytl dary více než desítkám organizacím usilujícím o zrušení ochrany životního prostředí. „V roce 2018 společnost financovala 111 členů kongresu hlasujících proti zákonům o klimatu nejméně 90 % času,‘‘ napsala skupina s názvem Google Workers for Action on Climate.

Dopis se také zaměřuje na smlouvy se společnostmi s fosilními palivy. Google poskytuje služby pro ropný a plynárenský průmysl, včetně využití technologie umělé inteligence za účelem pomoci provedení analýzy dat.

Zaměstnanci nemohou mít dobrý pocit z práce, díky které dochází k urychlení těžby fosilních paliv a podpoře skupin, které popírají naléhavé opatření v oblasti klimatu. Podle jejich slov je nepřijatelné, aby Google vyvíjel technologie pomáhající ropným a plynárenským společnostem identifikovat nové rezervy, urychlit těžbu a prodloužit závislost na fosilních palivech. Google zatím odmítl celou záležitost komentovat.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace