Zaměstnavatelé hledají posily na prosinec

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Brigádnice na vánočních trzích
Brigádnice na vánočních trzích Zdroj: Foto autorka
Česká republika – Tržby v obchodech jsou v prosinci až několikanásobně vyšší oproti zbytku roku. Kvůli provozu mají zaměstnavatelé problém dostatečně obsadit směny. Brigádníci jsou potřeba hned v několika odvětvích.

Pracovní sílu shánějí zejména obchody. Během prosince očekávají několikanásobně vyšší návštěvnost zákazníků. Často mají prodloužené otevírací doby. V oblasti pohostinství je také sháňka po brigádnících. Nejsou třeba žádné speciální dovednosti. Nabídka práce je pestrá. Od fast-foodů, přes vánoční trhy, až po restaurace.

Zaměstnavatelé se snaží být v nabídce pracovní doby flexibilní. Ocení i výpomoc na pár hodin denně. Brigádníkem se tak může stát student, matka na mateřské i senior. „Vzhledem k našemu směnnému provozu jsme schopni vyjít vstříc individuálním časovým požadavkům a přizpůsobit pracovní režim potřebám brigádníka,“ uvedla mluvčí hypermarketů Globus Rita Gabrielová.

Největší poptávka po brigádnících je o letních prázdninách a v prosinci. Sezónní nábor, kdy všichni zaměstnavatelé začnou přijímat brigádníky najednou, už ale dva roky nefunguje. Proto se firmy spoléhají na dlouhodobou spolupráci s brigádníky. Nové přírůstky hledají během roku. „Sháníme brigádníky po celý rok. Nicméně v létě se studenti skutečně po brigádě poohlížejí nejvíc a je šance, že u nás pak zůstanou,“ říká Jan Kanzelsbeger, vlastník 62 knihkupectví.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace