Zanedlouho se jejich projekt rozzáří na serveru Hithit. Atelierof chce plnit sny a dělat společnost seniorům

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Zázemí Atelierofu
Zázemí Atelierofu Zdroj: Facebook projektu
Projekt Atelierof se zrodil v hlavě Kateřiny Janečkové vloni v létě. Cestou po Asii neobjevovala jen krásy vzdálených krajin, ale především sama sebe. Prostřednictvím vzpomínek a nesplněných snů chce pomáhat druhým. Během svého cestování byla v kontaktu se svou blízkou kamarádkou Kateřinou Mlčochovou, se kterou střádala plány. K těmto činům hledá nejen finanční, ale i dobrovolnickou pomoc. 

Začínající nezisková organizace si klade za širokou škálu cílů. Jednou z aktivit je v současné chvíli pouť po domovech pro seniory a nemocničních odděleních s názvem Atelirof na cestách. Janečková spolu se svými kolegyněmi a přáteli vyjíždí v rámci náchodského okresu do těchto zařízení a dělá společnost těm, kteří tráví čas o samotě. Během návštěv seniorům rozdávají radost v podobě společného muzicírování a zpěvu nebo pouhým, ale váženým rozhovorem mezi čtyřma očima. Motivací k těmto bohulibým činnostem našla Kateřina Janečková ve vzpomínkách na svou babičku. Po jejím úmrtí si uvědomila, že ten čas, který ji věnovala, byl pro ženu na podzimu života velmi ceněným.

Realizované akce v rámci projektu „Vzpomínám na chvíle, které jsme spolu trávily dlouhým povídáním si, zpěvem, nebo třeba návštěvou kulturních akcí. A tehdy byla nejšťastnější. To mi došlo až teď, když jsem se po šesti letech s její smrtí konečně dokázala smířit, a naopak si vážím toho, že jsem ji ve svém životě potkala,“ vzpomíná Janečková.

 V současné chvíli se rodí crowdfundingový projekt, který dárci budou moci podpořit na serveru Hithit. První zázemí Atelierofu vznikne v pražských Holešovicích, posléze budou vznikat další po celé republice. A co tedy první Atelierof za podpory dárců bude moci nabídnout?

Realizované akce v rámci projektu Atelierof obývák v Praze by rád přivítal všechny, kteří se cítí osamoceni a chtěli by se setkávat s milými a dobrými lidmi podobného ražení. Během plánovaných akcí se budou návštěvníci setkávat, poznávat, debatovat a sdílet své pocity a sny. Dalším posláním projektu  s podnázvem Atelier of kurzy je poskytnutí místa ke splnění snů těm, kteří se o nich doposud nezmínili. Chcete už několik let rozvinout svůj talent v umění, ale přihláška do kurzu malby vám nepřišla vhodná? Styděli jste se v dospělém věku přihlásit na kurzy kytary? Proč to nezkusit v útulném stánku prozářeném pohodou a lidskou sounáležitostí?

Dále pro svůj projekt hledají jeho autorky dobrovolníky, kterých není nikdy dost. „Velice si vážíme všech pozitivních ohlasů a podpory v jakékoliv formě. Kapacita je neomezená a fantazii se meze nekladou: stačí mít k dané problematice vztah a chtít pomáhat, jako my. Nedávno se nám například ozvala paní z firmy, která vyrábí potisk triček. Nabídla nám věnovat finanční částku z každého trička, které prodá. Za poslední týden se nám ozvali další dva dobrovolníci na hraní po cestách, nebo slečna, která ráda maluje a pomůže nám svým stylem obohatit design Atelierofu. Ozvěte se nám a společně něco vymyslíme,“ s úsměvem na rtech vyzývá hrdě autorka projektu.

Navštivte stránky projektu a naplňte motto: Nechte Atelierof rozzářit a on za to potom rozzáří vás!

                                                                                                                                                                                                   

Naposledy upraveno:
Pavla Hajpišlová

Milovnice sportu, kultury a médií ve všech sférách. Přispěvatelka do pořadu Zprávičky na ČT:D. Moderátorka kulturních a sportovních akcí.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace