Závodní sezónu v Equine Sport Center Olomouc uzavřela Grand Prix Jana Kutěje

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Vítěz Grand Prix Vladimír Tretera
Vítěz Grand Prix Vladimír Tretera Zdroj: Jezdci.cz
Olomouc - Druhý říjnový víkend patřila Olomouc jezdeckému sportu. V krásném jezdeckém areálu na Lazcích proběhl už sedmý ročník Grand Prix Jana Kutěje. Tyto závody jsou pojmenovány na počest muže, který stál u myšlenky vybudovat jezdecký areál v Olomouci na Lazcích, ale bohužel se již slavnostního otevření nedočkal. 

Jezdci se svými koňmi mohli soutěžit celkem na třech úrovních. Nejnižší byla 120 cm, nevyšší 140 cm. V sobotu jezdci absolovovali první kola, v neděli pak druhá a finále. Nejvyšší úroveň ovládl Vladimír Tretera s osmiletým holandským valachem Gangster V/H Noddevelt. Druhé místo patřilo Nikole Bielikové s koněm Carthinjo. Třetí příčka zůstala v severomoravské oblasti zásluhou Lucie Strnadlové a jejího koně Fall River Blue.

Technicky postavený parkur přál připraveným

Již tradičním stavitelem parkurů je v Olomouci Robert Smékal, který tentokrát postavil technicky náročný kurz. Zakomponoval navíc mnoho barevných prvků, které někteří koně nepokořili. Ve výsledkové listině tak můžeme vidět řadu vyloučení z důvodů neposlušnosti koně či pádů.

Vítěz hlavního závodu Vladimír Tretera si naopak náročnost parkuru pochvaloval. „Robert Smékal stavěl velmi dobré parkury, technicky spíše náročnější a barevné. Já se snažím takový typ závodů vyhledávat, takže mě to nezaskočilo, naopak jsem byl rád za tak vysokou úroveň."

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace