Zeman vyznamenal 41 osobností

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
prezident Miloš Zeman
prezident Miloš Zeman Zdroj: irozhlas.cz
Prezident Miloš Zeman rozdal při příležitosti stého výročí vzniku Československa ve Vladislavském sále jednačtyřicet vyznamenání. Mezi osobnostmi byli padlí vojáci z Afghánistánu, učitelka v mateřské školce Darina Nešporová i Michal David.

Prezident se v úvodním projevu zabýval hlavně aktuálními tématy, mezi které zařadil i terorismus v reakci na srpnovou smrt rotného Martina Marcina a desátníky Kamila Beneše a Patrika Štěpánka.

„Máme-li naši civilizaci zachovat, vyžaduje to boj s terorismem a ne ustupování a vyjednávání, tím méně utíkání před teroristy. Pokud naši vojáci budou nadále s terorismem bojovat, není jejich oběť zbytečná. Čest jejich památce,“ pronesl na vážné téma Zeman a později předal vyznamenání in memoriam příbuzným vojáků.

Nevynechal ani problém, ke kterému se nedávno vyjadřoval v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Znovu tak zmínil problematiku ekonomické kriminality a prohlásil: „Ekonomická kriminalita je jako rakovina. Její léčba může být někdy velice obtížná, ale i tak s ní musíme bojovat.“

V závěru svého projevu nezapomněl zmínit své kritiky, kteří se dle jeho slov nevyjadřují pouze k němu, ale i k lidem, kteří od něj vyznamenání přijali.
„Jsou lidé, kteří s nelibostí přijímají vyznamenání druhých, i když sami nic nedokázali. V tomto případě si je dovolím přirovnat k vyjádření Karla Čapka o literárních kriticích. Ten řekl, že literární kritici jsou lidé, kteří říkají spisovatelům, jak by napsali knihu, kdyby to uměli,“ glosoval na toto téma.

„Nenechme se znechutit vzteklými a závistivými trpaslíky, kteří jenom znehodnocují práci druhých. Važme si lidí, kteří něco v životě dokázali,“ zakončil svou řeč.

Poté během slavnostního ceremoniálu vyznamenal například zpěváka Ondřeje Hejmu, novináře Erika Besta a finančníka Pavola Krúpu, který je momentálně v soudním sporu s podnikatelem Zdeňkem Bakalou. Ceremoniál ukončila Eva Urbanová árií z Libuše.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace