Zlín již tradičně ovládne divadelní svátek Setkání Stretnutie

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Hlediště už se svých diváků nemohou dočkat
Hlediště už se svých diváků nemohou dočkat Zdroj: pixabay.com
Zlín - Češi a Slováci se letos opět setkají ve Zlíně, tentokrát od 14. do 19. května. Jak uvádí stránky projektu, „cílem festivalu je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků, tvůrčích týmů, ukázat výsledky vzájemné spolupráce, vyvolat diskusi o vzájemném dialogu české a slovenské divadelní kultury“.

Patronem a zároveň hvězdou celé akce je mim Radim Vizváry. Do Zlína přiveze dvě inscenace, Pejprbój a veleúspěšné představení Sólo, za které v roce 2016 získal Cenu Thálie. Zároveň se angažuje i jako autor, režisér nebo choreograf a jeho práci už zhlédlo obecenstvo nejen v Evropě, ale také v Asii, Africe či USA. Motto Mime Prague hovoří jasně: „Nemluvit neznamená mlčet.“

Domácí divadlo se bude prezentovat hrou Zvlčení (Prolnutí), která vznikla pod režisérským vedením Dodo Gombára a novinkou Dobrý proti severáku. Jde o neobyčejnou milostnou hru ze světa emailů, za kterou stojí samotný ředitel Petr Michálek. Z tuzemské scény se akce zúčastní také Slovácké divadlo Uherské Hradiště s představením Přes ploty, z pera slovenského autora Fedora Gála. Na prknech se předvede i Národní divadlo Brno a Cirk La Putyka.

Slovenští kolegové z Nového divadla v Nitre zdramatizovali příběh Anny Frankové, která dospívala v době druhé světové války. Ze stejného období čerpal i další host, Slovenské komorné divadlo Martin. Na základě knihy Světlany Alexijevič vznikl kus Vojna nemá ženskú tvár, během něhož si obecenstvo vyslechne příběhy žen, které se v těchto letech aktivně zapojily do bojů. Naopak ze současnosti vychází edu-hra HOAX zaměřená na média. S tou přichází Divadlo Andreja Bagara. Ani děti nepřijdou zkrátka, pro ně přijede zahrát Bábkové divadlo Na Rázcestí.

Organizátoři pro diváky připravili i bohatý doprovodný program. Letos poprvé se ve městě objeví dvě šapitó. První z nich najdou návštěvníci v parku hned za Městským divadlem a bude sloužit jako koncertní prostor. Představí se Heda Pěnová, Brajgel nebo zlínská kapela Fresh Minute. Za zmínku stojí i skupina Franc Alpa, ve které účinkuje jeden z předních herců divadla Marek Příkazký. Odehraje se zde také slam poetry a Tančírek neboli „hudebně-taneční večírek“. Druhé vyroste před Vilou Tomáše Bati, a to speciálně pro představení Majster a Margaréta, které uvede slovenské divadlo Teatro Tatro.

Akreditace je možno zakoupit již od 12. března, samostatné vstupenky pak od 5. dubna. Veškerý doprovodný program je pro veřejnost zdarma. 

Naposledy upraveno:
Anežka Gavendová

Fotografování, hudba, lidi. Tak trochu pisálek a velký požitkář původem z cihlového města, nově studentka žurnalistiky na UP.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Prosinec 2019 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace