ZPRÁVY

Když se v srpnu minulého roku Noel Gallagher rozhodl po další z mnoha bratrských roztržek opustit kapelu Oasis, fanoušci měli v zásadě dvě možnosti na co se těšit. Slibovaná Noelova sólová deska s množstvím již napsaného materiálu, nebo budoucí osud zbytku kapely v čele s frontmanem Liamem Gallegherem. Zatímco starší Noel zůstal k dnešnímu datu pouze u slibu, mladší z dvojice se od sprnového oznámení o založení zbrusu nové kapely posunul o krok dále.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Od "Maturitní generálky" uplynul téměř celý měsíc a testovaní studenti drží v rukou své výsledky. Otázka je, nakolik jsou vyhodnocení správná. Dvacetčtyři škol dostalo chybný protokol o zkouškách, uvedl to Náchodský deník.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Od uplynulého víkendu až do úterý jsme mohli spatřit davy lidí, které přišly zavzpomínat na své blízké. Lidé zdobí hroby věnci, květinami a hořícími svíčkami. Právě tyto předměty signalizují, že nastaly Dušičky. Památka zesnulých připadá na 2. listopad, přesto většina lidí využila k návštěvě hřbitovů předešlý týden.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
30.10.2010 se konal již 6.díl cyklokrosového českého poháru nesoucí název TOI TOI cup. Závod byl zejména věnován památce na výborného cyklistu Emila Hekeleho, který opustil tento svět vloni 10. prosince ve věku 69 let.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Generální maturitní zkouška je za námi. Dvě třetiny studentů si vybraly nižší úroveň v domnění, že budou mít větší šanci na úspěch. Přesto podle aktuálních předběžných výsledků, které sdělil dne 31. října ministr školství Josef Dobeš v České televizi, v generální zkoušce v testu neuspělo 33 procent maturantů. I při vysoké neúspěšnosti Dobeš neuvažuje o snížení laťky nižší úrovně.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
V pondělí 25. října server Ihned.cz uvedl, že společnost Google poprvé přiznala neoprávněné shromažďování osobních údajů při snímkování ulic pro aplikaci Street View. Tyto citlivé údaje zahrnovaly často kompletní znění e-mailů včetně hesel. Údaje technikou vybavená auta shromažďovala skrz nezabezpečená wifi připojení při projíždění jednotlivých lokalit. Tento problém se týká i měst v České republice. Mluvčí společnosti Google uvedla, že společnost detailně nezkoumala zhruba 600 GB nasbíraných dat právě proto, aby se zabránilo narušení soukromí.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Necelých deset měsíců po ničivém zemětřesení musí nejchudší země západní polokoule Haiti čelit epidemii cholery. Nemoc, která byla zaznamenána minulé úterý, však naštěstí nevypukla v hlavním městě Port-au-Prince, kde v provizorních táborech po zemětřesení živoří více jak milion lidí. Podle posledních údajů PAHO bylo prokázáno 3 769 případů cholery a 284 nemocných této nákaze podlehlo. Nejvíce nakažených pochází z regionu Artibonite na severovýchodě země. V tomto regionu žije také téměř stovka dětí, jejichž školní docházka je dotována českými sponzory v rámci projektu Adopce na dálku.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Zmatek, křik, zranění, hasiči a záchranáři ovládli ve čtvrtek odpoledne dvůr jedné z budov v centru Olomouce. Odehrála se zde dramatická záchranná akce. Jak vypadají momenty bezprostředně po zemětřesení, si mohli vyzkoušet účastníci třídenního cyklu seminářů věnovaných rozvojové a humanitární pomoci.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Jakmile odbyla 14. hodina a do uren byly vhozeny poslední obálky, odstartovalo se velmi napínavé sčítání hlasů. Celé odpoledne lídři všech kandidujících stran a hnutí nedočkavě pozorovali průběžné výsledky. Když byly hlasy sečteny, bylo jasno. Ale už z předběžných výsledků bylo patrné, že tyto volby patří ČSSD.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Za necelé dva týdny, ve středu 27.10.2010 od 19:00 hodin, budeme mít možnost vidět na vlastní oči rockovou legendu. Britská pětičlenná kapela Deep Purple vystoupí na zimním stadionu v Olomouci. Koncert proběhne v rámci projektu Rocková Olomouc, kterého se dříve zúčastnily kapely jako Uriah Heep a Yes.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Listopad 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace