ZPRÁVY

Od začátku prosince si můžeme v Arcidiecézním muzeu v rámci výstavy "Jindřich Zdík (1126-1150) / Olomoucký biskup uprostřed Evropy" prohlédnout čtyři nově vystavené historické archiválie.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Mezi obcemi Věrovany a Citov dnes odpoledne zemřela devětadvacetiletá žena. Její čtyřletá dcera byla převezena do olomoucké fakultní nemocnice. Podle policie řidička nezvládla automobil , vyjela mimo silnici a narazila do betonového sloupku. Ten vůz odmrštil do stromu. Mladá žena svým zraněním na místě podlehla.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Olomoucký dopravní podnik zahájí již tuto neděli zkušební provoz. Autobusy se vrátí do původních stanovišť v těsné blízkosti tramvajovým zastávkám. Toto je umožněno hlavně kvůli tomu, že se stavební firmě podařilo s předstihem dokončit všechny hrubé práce. V příštím roce tedy zbývá dodělat již jen drobné úpravy, jako je osazení mobiliáře či úprava zeleně.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
V noci ze čtvrtka na pátek byl operačnímu středisku Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje nahlášen požár jednoho z vánočních stánků na Horním náměstí v Olomouci. Jednalo se o stánek s punčem. Příčinou požáru byl zapnutý propan-butanový vařič se zbytkem punče, který zřejmě prodejci zapomněli vypnout. Případ byl předán Policii ČR.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Ačkoliv mělo být zahájeno bruslení na venkovní ledové ploše před Korunní pevnůstkou již dnes, bruslaři si budou muset ještě den počkat.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Již zítra se k nám začne od severovýchodu stěhovat to pravé prosincové počasí. Meteorologové předpovídají sněžení i v nižších polohách než jsou výšky nad 700 metrů a to téměř po celý páteční den. Sněžení by se během dne mělo přesunout i do nížin. Vzhledem k situaci se i výrazně ochladí a to až na – 2 stupně celsia, v Olomouci se ovšem na zítřek mrazy nepředpokládají.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Včerejší noc Snowtime vol 2. v klubu „Esko“ patřila špičce současné české hip-hopové scény.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Ve čtvrtek 10.12.09 proběhne v olomouckém Meex clubu Diesel narozeninová párty. Butik této italské značky je v Olomouci již pátým rokem, a tak bude čtvrteční večer věnován právě oslavě tohoto malého jubilea. Jako host se představí česká miss 2009 Iveta Lutovská.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
10. prosince ve 21:00 vystoupí legendární multižánrová hudební formace v olomouckém klubu Belmondo. Ačkoli kapela WWW obvykle bývá řazena do rapového undergroundu, její poslední alba (Neurobeat a Tanec Sekyr) stejně jako spolupráce s plejádou různých umělců svědčí o tom, že má daleko širší hudební záběr. Kapelu v současné době utváří DJ Brainy Thug, zpěvačka Milesa a Ondřej Anděra, známý spíše pod svým uměleckým pseudonymem Sifon.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Dnes pořádá Olomouci Amnesty International (AI) již pátý ročník Maratonu psaní dopisů. Jde o akci, která má podpořit oběti porušování lidských práv. Maraton se bude konat v hodinách od 10 do 12 hodin na Vyšší odborné škole sociální Caritas a od 14 do 19 hodin v kavárně Betánie ve Wurmově ulici. AI zveřejní případy lidí, kterým jsou upírána základní práva a hrozí jim bezprostřední nebezpečí. Lidé, kterým není lhostejný osud nespravedlivě odsouzených věznů, tak mají šanci pomoci.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace