ZPRÁVY

Zisky provozovatelů hospod se značně liší. Důležitým faktorem jsou studenti Univerzity Palackého. Těch je v Olomouci 20 tisíc. Hlavní rozdíl je mezi areálem vysokoškolských kolejí Envelopa a ostatními částmi města. Zatímco kolem studentských ubytoven je nejvíc narváno během pracovních dní, v centru a na sídlištích se hospody těší návštěvám převážně o víkendu.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
V devětapadesáti letech zemřel Eduard Janota. Podle Lidových novin se mu dnes po třinácté hodině při tenise zastavilo srdce.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Čtvrté album britských Arctic Monkeys se na pultech objeví 6. června. K dispozici bude ve třech formách – jako klasický vinyl, cd a internetový download.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Jak již víme, stát dosáhl svého a určil mantinely. Po nekonečných diskuzích a přípravách byla „zkouška dospělosti“ v nové podobě zavedena na českých středních školách. Poprvé v historii běží právě v těchto květnových dnech. Nutno dodat, že ani intenzivní protesty studentů, které předcházely jejímu definitivnímu schválení, nezabraly, a „křest ohněm“ každého z nich nemine. Školy definitivně ztratily dosavadní volnost ve skladbě maturitních zkoušek. Stále se přitom objevují další a další kostlivci ve skříni spojení s touto razantní změnou v českém školství.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Brány olomouckého Leteckého muzea jsou po zimní přestávce otevřeny. V sobotu 30. dubna proběhlo slavnostní zahájení sezony a návštěvníci se znovu podívali do „útrob“ neředínských hangárů. Od chvíle, kdy tam mohli vstoupit naposled, se událo hodně změn. Nejlákavější novinka, která přitahuje pozornost znalců, ale i laiků, je starý československý prototyp letounu L-610M - X03, který je v podstatě jediným svého druhu na světě a byl do muzea převezen z trenažér vyrobený v Olomouci roku 1953, nebo některé exponáty dovezené z Německa.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Na televizní obrazovky přichází nový seriál. Hra o trůny je adaptací prvního dílu fantasy ságy George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. O připravované adaptaci jsme se mohli dočíst již před třemi lety, avšak od té doby jako by se po nadějném projektu slehla zem. O to překvapivější byla rychlá propagační kampaň kterou stanice spustila letos v březnu.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Půjde o spaghetti western, ponese název Django Unchained a premiéru bude mít příští rok.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Minulou neděli na Ostrovech oficiálně vyšlo druhé studiové album britsko-norských The Wombats. This Modern Glitch, jak se novinka jmenuje, leží na pomezí indie rocku/popu a elektronické tzv. „nové vlny“. Na produkci se podílel mj. Jacknife Lee, který již pracoval se zvučnými jmény jako jsou U2 nebo R.E.M.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Plumlovská přehrada na Prostějovsku v Olomouckém kraji byla kvůli znečištění vypuštěna na jaře 2010 a i přes komplikace Povodí Moravy předpokládalo její napuštění v březnu 2011. To se ale nestane. Důvodem jsou i archeologické nálezy na dně vypuštěné nádrže.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Pomozte dětem je dlouhodobý celonárodní projekt České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti, který podporuje znevýhodněné a ohrožené děti do 18 let žijící v České republice. Je inspirován projektem britské televize BBC „Children in Need“. Jeho hlavními cíli jsou zvýšená kvalita života dětí, rovné příležitosti všech dětí a různých skupin dětské populace a také fungující rodina nebo alternativní rodinné modely.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace