ZPRÁVY

V posledních týdnech probíhá ostrá debata kolem stavebního záměru Muzea umění Olomouc. To chce v proluce v Denisově ulici realizovat projekt Středoevropského fóra Olomouc (SEFO) - komplexu multifunkčích kulturních budov.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Vedení Olomouckého kraje se snaží pomoct absolventům vysokých škol, kteří nemůžou najít práci. V krajském rozpočtu je vyčleněno 5 milionů korun, kterými se přispěje případným zaměstnavatelům.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Vyvrcholením oslav dvaceti let od pádu komunistické diktatury v Československu bude v Olomouci tzv. Happening na Horním náměstí. Uskuteční se v úterý 17. listopadu a jeho start je naplánován na 13 hodin. Na hlavním pódium u Sloupu Nejsvětější Trojice se během odpoledne vystřídá řada interpretů. Zahraje například písničkář Jiří Dědeček, kapely Pražský Výběr, Mňága a Žďorp a mnoho dalších.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Jako každý rok, tak i letos v předvánoční době výstaviště Flora v Olomouci ovládnou knihy. Jubilejní 25.ročník bude probíhat ve dnech 19.-21.listopadu.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
V sobotu 7.11. uvedla newyorská Metropolitní opera dílo skladatele Giacoma Pucciniho, Turandot. Tento rok již po druhé byl živý přenos z Metropolitní opery k vidění v olomouckém kině Metropol od 18:45, stejně jako v dalších 15 českých městech. Speciální projekt je částí programu již od loňského roku. K vidění bude ještě pět promítání, poslední 1. května.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Páteční večer (6. 11.) se v Divadle hudby nesl ve znamení jazzu. Po půl osmé se Olomouci představil Rudy Linka, legendární jazzový kytarista českého původu, se svými americkými kolegy.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Obliba facebooku stále roste. A na to reagovaly i studentské kluby, které si zde založily své stránky a předhánějí se, kdo bude mít více příznivců. Zatím vede bezkonkurenčně klub 15 minut, který má už více než 900 fanoušků. A pro své fanoušky nachystali speciální akci - 15minut Facebook Party. Ta se bude konat 10.listopadu 2009 od 21:00 ve zmiňovaném klubu.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Centrum sportu a zdraví, Omega, nabízí novou metodu péče o fyzické zdraví.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
10. - 12. listopadu 2009 se v Olomouci koná v pořadí druhý ročník multižánrového festivalu s názvem „Píšu písničky. A ty?“. Cílem festivalu je hledat nové talenty, inspirovat začínající autory, dát jim možnost zviditelnit se nebo setkat se s umělci a autory se stejným zájmem o autorskou hudbu. V rámci festivalu můžete navštívit večerní koncerty, workshopy, besedy nebo vedlejší open scény. Vrcholem festivalu je však interpretačně – autorská soutež o zajímavé ceny, které se může zúčastnit každý, kdo skládá vlastní písničky. Oficiálním partnerem festivalu je statutární město Olomouc. Pořadatelem festivalu je písničkář a kytarista Zdeněk Hamřík.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Přednáška o malíři, který se podílel na změně pohledu na moderní umění.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace