ZPRÁVY

V týdnu od 20. 10. do 25. 10. 2009 v Olomouci probíhají Dny židovské kultury. Tento festival byl zahájen vernisáží výstavy Osudy středomoravských synagog (Holešov, Kroměříž, Olomouc), která se v úterý 20. 10. uskutečnila v Divadle hudby.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
„To počasí se snad zbláznilo.“ „Tady je zima jak na Sibiři, a to je teprve říjen.“ A další podobné komentáře na současné počasí jsou slyšet mezi studenty po celé Olomouci. Minulý týden bylo v Olomouci krásných 20°C, studenti pořádali venkovní pikniky a ti otužilejší nosili kraťasy. Tento týden je však realita úplně jiná.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Olomouc - Vysokoškolský ubytovací komplex v centru města se ocitl o středečním poledni bez vody. Příčinou byla závada na vodovodním potrubí, která tak připravila pár nelehkých hodin pro několik tisíc studentů.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Přesně to dali Wurmově ulici studenti oboru Sociologie a andragogiky. Ve středu 7. října se totiž konalo oficiální rozloučení s dlouholetým sídlem katedry. Společenský večer začínal odbitím šesté hodiny večerní, ovšem nádvoří se patřičně zaplnilo až mezi sedmou a osmou. Následovalo rozloučení v podobě významné ceremonie se všemi náležitostmi.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Zavesili mu kameň na krk a hodili do vody. Rieka po niekoľkých dňoch vyplavila jeho telo. To neskôr podľa legendy chránil orol pred pohanmi, aby ho neskántrili. Reč je o Floriánovi, rímskom vojakovi, ktorý sa stal kresťanom a tým, že obetoval seba, zachránil ďalších kresťanov v ilegalite. V týchto dňoch si jeho pamiatku pripomínajú členovia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Do kin brzy zamíří další adaptace populární počítačové hry. Tentokrát si na své přijdou fanoušci série Prince of Persia. Konkrétně jde o adaptaci čtvrtého dílu nazvanou The Sands of Time (Písky času). Režie se ujal Mike Newell, který je podepsán pod čtvrtým dílem Harryho Pottera, romantickým filmem Úsměv Mony Lisy, nebo thrillerem Krycí jméno Donnie Brasco. Prince Dastana ztvárnil americký herec Jake Gyllenhaal (Zodiac, Zkrocená hora), finančně film zastřešil ostřílený hollywoodský producent Jerry Bruckheimer.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Už jen pár posledních zkoušek a škola může kvapem skončit. Blíží se totiž pro bavechtivé obyvatelstvo nejvýznamnější část roku – letní prázdniny. A na ně naopak nezapomněli pořadatelé nejznámějších letních festivalů, kteří do Česka přivezou zase o jednu tu hvězdičku bavíc. Na co se tedy můžeme těšit?
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Největší pivní festival v ČR, Beerfest, již poosmé otevírá brány všem milovníkům zlatavého moku a dobré hudby. Akce začíná ve středu 13. 5. 2009 v Olomouci - Lazcích po slavnostním zahájení a naražení soudku primátorem města v 15:15 hod. Program trvá až do neděle. Na návštěvníky čeká více než 100 druhů piv, od klasických "desítek" po rozmanité pivní speciály z více než 25 velkých tradičních i malých rodinných českých pivovarů.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
HydrogenIX, tak se jmenuje stroj lehké konstrukce na vodíkový pohon, který vznikl spoluprací studentů a doktorandů z několika fakult Vysoké škole báňské. A už tento týden se s ním vydají na letošní ročník Shell Eco-marathonu Europe, ve kterém týmy vysokoškoláků z celého světa soutěží se svými nápady v oblasti futuristických prototypů a vozidel městského typu.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Ve čtvrtek 23. dubna proběhla v Ostravě kvalifikace na České Akademické hry ve sportu zvaném frisbee ultimate. Olomoucký tým ve dvou zápasech suverénně vybojoval první místo a s ním i postup na celorepublikový turnaj, který se bude konat 19. června v Plzni.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace