ZPRÁVY

Zemřel Jack Reynolds, nejstarší britský rekordman se dožil 108 let. Po jeho stých narozeninách se rozhodl každoročně porazit jeden světový rekord. Reynolds se tak hned čtyřikrát zapsal do Guinessovy knihy rekordů.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Česká republika – Nová zelená úsporám, program Ministerstva životního prostředí pomůže zmírnit dopady koronavirové krize na českou ekonomiku. Stát upravil podmínky pro snadnější získání příspěvků. Za první čtvrtletí si o dotaci požádalo téměř 3500 lidí.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Během čtvrtka 23. dubna Vláda České republiky urychlila o dva týdny proces postupného uvolňování krizových opatření v souvislosti s příznivým aktuálním vývojem šíření nákazy COVID-19. Od pondělí 27. dubna tak budou moci otevřít obchody do 2500 metrů čtverečních, autoškoly, posilovny bez zázemí, botanické zahrady, knihovny a vysoké školy. Provoz vysokých škol bude probíhat pouze v omezeném režimu při maximálním počtu pěti lidí. Dveře základních a středních škol zůstanou nadále zavřené.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Vláda v úterý představila harmonogram otevírání obchodů a služeb, podle kterého budou moci od 27. dubna otevřít provozovny do 2500 metrů čtverečních s vlastním vchodem. Spolu s fitness centry budou taktéž uvolňeny zoologické zahrady, knihovny, bohoslužby do 15 osob či autoškoly.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Česká republika – Charitativní projekt Pomozte dětem je již tradičně spojený s celonárodní veřejnou sbírkou, kterou organizuje NROS (Nadace rozvoje občanské společnosti) společně s Českou televizí. Tradiční akce plná hudebních vystoupení na pomoc dětem v nouzi, se uskuteční i v letošním roce. Avšak poněkud jinak, než jsme byli dosud zvyklí.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
ČR - Spousta lidí je kvůli karanténě dlouhodobě bez práce a vyhlídky na zlepšení situace stále nepřicházejí. Někteří otočí každou korunu dvakrát, než do něčeho investují a mají problém svou domácnost finančně utáhnout a zároveň nestrádat. Jak vyžít a jak se uvědoměle i dlouhodobě chovat ke svým financím, poradí nový zábavně vzdělávací magazín Máme na to.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Je tomu 30 let, co Hubbleův vesmírný dalekohled (HST) opustil zemi na palubě raketoplánu Discovery. Raketoplán s pěti člennou posádkou odstartoval 24. dubna 1990 z Kennedyho vesmírného centra na Floridě. Od té doby přináší snímky vesmíru a také nové poznatky, které lidem pomáhají s jeho chápáním.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Indickým badatelům se podařilo objevit nový druh zeleného chřestýšovce, jak na začátku týdne inforfoval server CNN. Svůj objev, který prezentovali ve vědeckém časopise Zoosystematics and Evolution, se rozhodli pojmenovat „Trimeresurus salazar“ po postavě Salazara Zmijozela (v originále Salazar Slytherin) ze série o Harrym Potterovi. 
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Stejně jako mnoho dalších světových akcí byl pro letošní rok zrušen i slavný Comic Con v San Diegu. Stalo se tak poprvé v jeho historii.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
ČR - Březen, měsíc karantény, ale také Českého rozhlasu, který zaznamenal zvýšený zájem o své audio služby. Během minulého měsíce si posluchači na webových stránkách rozhlas.cz a mujrozhlas.cz pustili téměř tři miliony pořadů. Hned po živém vysílání stanic Český rozhlas Radiožurnál a Český rozhlas Plus se stala nejvyhledávanějším obsahem na webu mujrozhlas.cz literárně dramatická díla a pořady pro děti.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace