ZPRÁVY

Mezinárodní nevládní organizace Reportéři bez hranic (RSF) konstatuje, že příštích deset let bude klíčových pro svobodu tisku. Organizace tak reaguje na souběh nynějších krizí, které ovlivňují budoucnost žurnalistiky. Z každoroční zprávy RSF vyplývá, že se svoboda tisku ve světě zhoršila. Poukazují na to i jejich statistiky zmizelých novinářů.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Evropa – Rok 2019 byl podle nové zprávy o stavu klimatu, kterou poskytla evropská služba Copernicus, zatím nejteplejším rokem v Evropě. Zprávy o stavu klimatu poskytla následně i organizace The World Meteorological Organisation (WMO), která uvedla, že minulý rok byl celosvětově druhým nejteplejším rokem v historii měření.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Chile-Nejen korona virus trápí obyvatele jedné z nejvíce hornatých zemí světa. Sucho je obrovský problém, na který se v posledních letech klade větší a větší důraz. V Chile nyní zavedli pojem megasucho.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
City Nature Challenge je skvělou příležitostí ukázat, kolik přírody se schovává v našich městech. Soutěž probíhá tento víkend od 24. do 27. dubna. U nás se zapojí města Praha a Brno. Jde sice o soutěž, ale vzhledem k momentální situaci je důležitější, abychom se zastavili, dívali se kolem sebe a pozorovali přírodu trochu jinak, více se na ní zaměřili a užívali si její krásy. Může se zapojit úplně každý, stačí vyfotit kousek přírody ve vašem městě a přidat fotografii do aplikace iNaturalist, či na jejich webové stránky.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Astronomové si stěžují na nové družice Starlink společnosti Space X. Komplikují jim totiž pozorování hvězdné oblohy.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Pandemie nového typu koronaviru se dotkla snad všech a všeho, ekonomiky, školství, obchodu, ale také kultury. Kromě uzavření divadel, muzeí a galerií, byla uzavřena také všechna kina, což se dotklo premiérového uvedení mnoha českých i zahraničních filmů. Při zavedení prvních opatření, kdy byly kapacity sálů omezeny na sto lidí, si většina kin vymyslela alternativní řešení a filmy promítala jen pro omezené publikum čítající devadesát devět lidí. V dalších dnech ovšem došlo k úplnému uzavření všech kin, divadel a dalšího kulturního vyžití. Zatímco většina divadel přešla na online přenosy. Kina se takto zařídit nemohou a spousta filmových produkcí byla nucena své premiéry přesunout třeba i o celý rok.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Praha – Očekávaný on-line festival Spolu jedním hlasem, který je zároveň také charitativním projektem organizovaný festivalem Přehrady Fest, přinesl živě koncerty českých umělců z pražského Lucerna Music Baru. První kolo tohoto projektu proběhlo v pátek 10. dubna a sklidilo u diváků veliký úspěch.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Australskou folk-punkovou skupinu The Rumjacks opustil její frontman a zakladatel Frankie McLaughlin. Kapela, stylizující se do irského folkloru, to oznámila v neděli 19. dubna na svém instagramovém a facebookovém profilu.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Velká Británie – Po úspěšném prvním dílu Man of Medan ze série The Dark Pictures Anthology přichází studio Supermassive Games s novým příběhem. Ten nás tentokrát zavede do strašidelného městečka Little Hope s čarodějnickou historií.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Pandemie nového koronaviru sice poslala svět do karantény, zavřela školy a potrápí ekonomiku, ale odvětví kultury jejímu řádění do jisté míry odolává, nejen že spousta divadelních představení, koncertů a hudebních vystoupení probíhá přes živé vysílání na sociálních sítích, dalším důkazem je i to, že proběhne tradiční událost na poli klasické hudby – Smetanova Litomyšl, byť jinak, než je tomu obvyklé.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace