Vytisknout tuto stránku
po., 9. listopad 2015 22:35

Britští Muse se vrátí do Prahy, přivezou novou desku i netradiční podívanou

Muse na festivalu PinkPop 2015 Muse na festivalu PinkPop 2015 Zdroj: Hans-Peter van Velthoven
Praha - Jedna z nejdiskutovanějších kapel součastnosti Muse zavítá 4. června do pražské O2 Areny v rámci svého turné The Drones World Tour. Přiveze s sebou nejen novou desku, ale také unikátní kruhovou stage. Vstupenky jsou již v prodeji a rychle mizí.

Vyprodané Wembley, fanoušci na festivalu Glastonbury i 15 tisíc návštěvníků koncertu Muse v Praze před třemi lety se přesvědčili, že si skupina za svá vystoupení pozitivní hodnocení kritiků skutečně zaslouží. Silné kytarové riffy, úderné bicí, propracovaná světelná show, ale také inspirace vážnou hudbou kombinovaná s ostrými metalovými melodiemi nebo charisma Matthewa Jamese Bellamyho. To jsou vybrané atributy, které patří ke každé performanci tohoto anglického tria.

Muse jsou známí překonáváním vlastních hranic, a to nejen v hudební tvorbě. Příští rok vystoupí na kruhové scéně umístěné uprostřed areny, a fanouškům tak nabídnou audiovizuální zážitek v rozpětí 360 stupňů.

Českému publiku se Muse poprvé představili v roce 2010 jakožto headlineři festivalu Rock for People v Hradci Králové, kde zahráli písně z druhého alba Origin of Symmetry nebo singl Love is Forever nahraný pro pokračování filmové ságy Twilight.

Britská skupina Muse vznikla v roce 1994 v Teignmouthu, když se středoškolští spolužáci Matthew James Bellamy (kytara, klávesy, zpěv), Christopher Wolstenholme (baskytara) a Dominik Howard (bicí) dohodli na založení kapely. Jejich debutová deska Showbiz vyšla v roce 1999. Současný název kapely vznikl až později, na svých prvních koncertech vystupovali její členové jako Rocket Baby Dolls.

Zobrazeno 1764 krát
Naposledy upraveno: st., 11. listopad 2015 19:52
Petr Vencl

Nothing to do here. Yet.

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste