Vytisknout tuto stránku
so., 15. říjen 2016 13:50

Jaké to je být nevidomý? Přijďte si to vyzkoušet do Kavárny ve tmě

Logo akce Logo akce Zdroj: tom-help.com
Olomouc - Kavárna ve tmě je jedinečný projekt, který vznikl za účelem ukázat lidem bez handicapu, jaké to je být celý život slepý, žít ve tmě a přitom zvládat běžné činnosti, jako je například dát si kávu s přáteli. Akce, kterou pořádá organizace Tom Help, se uskuteční ve dnech 3.-6.listopadu v kavárně Fontána ve Smetanových sadech v Olomouci, a už teď máte možnost zarezervovat si místa a zažít tak něco nevídaného.

,,Jednoduše nezapomenutelné, to si budete říkat po návštěvě naší kavárny. Dáváme Vám možnost ocitnout se v kavárně tak, jako byste byli nevidomí. Není nic jednoduchého najít v absolutní tmě své ruce, o šálku nebo sklenici nemluvě," lákají pořadatelé z organizace Tom Help. 

Po příchodu do kavárny Fontána vám bude přidělen jeden z vodičů, který vás dovede ke stolu. Veškerá obsluha bude nevidomá a objednávky budou hostům připravovány v naprosté tmě. Celá návštěva potrvá kolem 30-40 minut. Na začátku dostanete kartičky určené k placení nápojů. Za symbolický poplatek 130 kč přispějete na nevidomé a jinak handicapované, odnesete si památeční hrnek a nevšední zážitek. Pro ty, kteří se chtějí o celé problematice také něco dozvědět, bude přichystána doprovodná místnost, kde si můžete zahrát různé naučné hry nebo se seznámit s pomůckami nezbytnými ke zjednodušení životů nevidomých. 

Cílem neziskové organizace Tom Help je dlouhodobá pomoc handicapovaným osobám a blízkým osobám v jejich okolí. Kavárna ve tmě proběhla během posledního roku již dvakrát v Hranicích na Morav a účast byla obrovská. I v Olomouci se dá očekávat velké množství návštěvníků, na stránce události svou účast potvrdily už čtyři stovky lidí. Pokud chcete nahlédnout na život z jiného úhlu a přitom udělat dobrou věc, přijďte na začátku listopadu podpořit tento dobročinný projekt.

Zobrazeno 2266 krát
Naposledy upraveno: út., 18. říjen 2016 19:32
Aneta Daněčková

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste