Vytisknout tuto stránku
ne., 13. březen 2022 19:25

Kam v Olomouci zajít na kávu a zákusek? Kavárny, které byste neměli minout

Kafe jak lusk Kafe jak lusk Zdroj: restu.cz
Olomouc je město plné restaurací, barů a kaváren. Vždy stojí za to pořádně prozkoumat místní kulturu, poznat nové lidi a také navštívit nové podniky. Bylo by až hříchem, nezavítat do malé útulné kavárny a nevychutnat si šálek kávy. Většinu z nich najdete v samotném centru Olomouce, nemusíte tedy chodit daleko. Pokud nejste zrovna fanoušek kávy, v nabídce najdete také jiné alternativy jako například čaje či limonády.

Kafe jak Lusk
Mladý pár se rozhodl splnit si sen a založil podnik na třídě Svobody, který předčí všechna vaše očekávání. Jedná se o kavárnu s moderním interiérem, která by zapadla i do centra Prahy. Najdete zde výběrovou kávu, zrna pocházejí od místních i zahraničních dodavatelů. Vše dohromady skvěle zapadá a tak zde zavítá mnoho místních i turistů.

Coffee Library
Oblíbená studentská kavárna, kde se zejména během semestru dveře netrhnou. Široká nabídka káv, lahodných dezertů, možnost ochutnat sendviče či polévky, se stává lákadlem pro mnohé návštěvníky. V slunečných dnech je k dispozici venkovní posezení v kampusu univerzity.

Sophie's Cafe
Malebná kavárna, která se nachází v přízemí hotelu, vás okouzlí. Hlavním lákadlem je příjemné prostředí, obsluha a výborné domácí zákusky. Je zde také zahrádka ve vnitrobloku, kde si můžete vychutnat svou kávu či dezert na houpačce obklopeni květinami.

Café La Fée
Tato malá, útulná kavárna ve francouzském stylu se nachází na Ostružnické ulici. Jedná se o perfektní místo na relaxaci, práci, čtení či posezení s přáteli. Máte možnost ochutnat domácí dezerty a také výborné snídaně. V teplých dnech můžete využit venkovního posezení mezi stromy. V nabídce je káva z Indie, El Salvadoru, Hondurasu, Brazílie i Kolumbie.

Long Story Short Hostel & Café
V minulosti vojenská pekárna, dnes se jedná o hotel, kavárnu, pekárnu a také restauraci. Připravuje se zde káva z brněnské pražírny Rusty Nails Coffee Roasters. Specifický je překrásný interiér. V létě se můžete usadit na venkovní zahrádce s kouzelnou atmosférou. Pokud budete chtít spojit kafe s obědem či sklenkou vína, je tento podnik ideální volbou.

Telegraph Cafe
Jedná se o místo, kde se střetává kultura a gastronomie. Nachází se zde galerie současného umění, restaurace, kavárna či kino. Hlavním heslem je motto: „Vy máte, my máme, pojďme se spojit.“ Pouhá návštěva je jedinečným zážitkem. Můžete si zajít na brunch, vybrat si z obědového menu a poté navštívit galerii.

 

 

Zobrazeno 534 krát
Naposledy upraveno: ne., 13. březen 2022 20:44
Nikol Ratajová

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste