Vytisknout tuto stránku
čt., 3. prosinec 2020 23:47

Mikulášská nadílka během doby koronavirové

Mikuláš, anděl a čert Mikuláš, anděl a čert Zdroj: pixabay.com
Zima nám klepe na dveře, každé město má už postavené svůj vlastní vánoční stromeček. Čas Vánoc se neúprosně blíží. Tento víkend zapálíme na našem adventním věnci již druhou svíčku. A k tomuto předvánočnímu období neodmyslitelně patří i Mikulášská nadílka.

 

Každé dítko si v této době připravuje svoji báseň. Tu pak se  strachem, aby ho čert nevzal s sebou do pekla, přednese známé trojici, Mikuláši, čertu a andělovi. Jak tomu ale bude letos v době koronavirové? Budou muset děti oželet, nebo spíš oslavit to, že je tento rok nikdo nenavštíví? Nebo snad potkáme Mikuláše v roušce, čerta s vidlí delší než dva metry a anděla rozdávat dezinfekce?

Každý z nás asi máme nějaký zážitek z dětství, kdy jsme v podvečer 5. prosince slyšeli u našich dveří rámus čertova řetězu a ve strachu, aby si nás neodnesl do pekla, se schovávali. Jakmile jsme přistoupili k Mikuláši, s velkým respektem jsme ze sebe vykoktali nějakou tu básničku a potom se mohli těšit ze sladké nadílky, kterou jsme dostali. Letos by podle ministra zdravotnictví, Jana Blatného, mohla být uskutečněna Mikulášská nadílka. Mikuláš, čert a anděl by se ale měli chovat, jako obyčejní smrtelníci, měli by nosit roušku, dodržovat vzdálenost a samozřejmě si po každé návštěvě domácnosti vydezinfikovat ruce. Pokud ale nechceme riskovat riziko nákazy, jsou zde i Mikulášové, kteří se rozhodli letos nadělovat online, přes komunikační platformu MS Teams. Je tedy na Vás, jestli si chcete pozvat trojici k Vám domů, oželet letošní nadílku, nebo využít modernější způsob a nechat se od Mikuláše za své hříchy pokárat online.

Zobrazeno 261 krát
Naposledy upraveno: so., 5. prosinec 2020 22:47
Lucie Šťastná

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste