so., 14. listopad 2009 20:36

Netradičně v sobotu

Olomoučtí hokejisté se dnes představili v jubilejním 20. kole 1. hokejové ligy na domácím ledě, kde nastoupili proti Chrudimskému HC. Od posledního utkání odehrála Mora dva zápasy venku, a tak se po deseti dnech opět představí v domácím prostředí. Hanáčtí hokejisté si v letošní sezoně nevedou vůbec špatně a třetí místo v tabulce jen potvrzuje jejich současnou formu. Před dnešním zápasem měla navíc pohodlný devítibodový náskok na čtvrtý Hradec Králové, přesto si ale hokejisté chtěli nechat plný bodový zisk pro sebe.

Chrudimi se ale letos moc nedaří a momentálně se nachází na deváté příčce a klub provázejí problémy, které vyústily i ve výměnu trenéra. Po odvolání Petra Hostáka 25. 10. se na lavičku posadil Pavel Rohlík. Jeho výsledky ale nejsou o mnoho lepší, a tudíž se chrudimským z krize ještě nepodařilo úplně vystoupit, i když získali několik důležitých bodů z venkovních hřišť. V dnešním zápase se ale nechtěli spokojit s prohrou, ale spíše přemýšleli o dalších bodech do tabulky.

Úvodním vhazováním byl zápas zahájen v 17:00 na stadionu HC Olomouc. Větší radost ale měli zpočátku hosté, když v čase 7:14 Zadina nahodil puk lehce na gólmana Sedláře. Lukáš Radil však mírnou tečí odklonil kotouč z původní dráhy a ten zapadl mezi Sedlářovy betony. Tři a půl minuty na to se nechal vyloučit kapitán domácích Richard Brančík a Chrudim dokázala početní výhodu využít a v 10:49 tvrdou ránou vypálil svůj projektil Jakub Evan a ten skončil v síti. Po čtvrthodině hry byli domácí velmi blízko snížení, avšak Kucharczyk netrefil odkrytou bránu, a tak byl stav stále 0:2. Olomouc ale v první třetině přeci jen skórovala. Devatenáct vteřin před konce dostal Michal Černý kotouč před Landsmana, kterého dokonale zmátl naznačením přihrávky a nakonec pohodlně zavěsil pod víko.
V druhé třetině chtěli domácí srovnat a hned v první minutě měli velkou příležitost, gólman hostí se ale blýskl parádním zákrokem a Milanu Ministrovi nedal šanci. Olomouc se ale přesto dočkala vyrovnání v čase 31:41. Po vpádu do obrany Chrudimi se dostal kotouč k Jakubu Bartoňovi, který svou střelou srovnal na 2:2. Značnou měrou mu pomohla asistence od Černého s Ministrem. Olomouc se v druhé třetině dostala ještě ke dvěma výrazným šancím, na skóre se však nic nezměnilo.

Třetí třetina začala velice povzbudivě pro domácí celek, když Petr Polodny zcela osamocen pohodlně skóroval a učinil tak obrat v utkání v 42. minutě a 46. sekundě. Největší zásluhu na této brance měl Richard Brančík, který Brančíka potěšil doslova milimetrovou přihrávkou. Hosté tedy začali prohrávat, a tudíž začali hrát velice aktivně a vypracovali si ohromná tlak, který vyústil ve tři ohromné, avšak neproměněné šance. Přesně 38 sekund před koncem se ale přeci jen radovali, když po velké tlačenici propasíroval kotouč za Sedlářova záda Tomáš Martinec.

Stav byl tedy 3:3, což vedlo k prodloužení. V tom ale domácí nedali Chrudimi prakticky žádnou šanci a po necelých pěti minutách ukončil utkání Milan Ministr střelou z mezikruží. Olomouc tedy slavila vítězství, přesto se ale s hosty musela podělit o body a získala pouze dva ze tří zamýšlených. Ten třetí odcestoval spolu z hokejisty do Chrudimi za remízu v základní hrací době.