Vytisknout tuto stránku
st., 2. prosinec 2009 20:12

Olomoucké náměstí rozezněl rockový sbor

Dnes na olomouckých vánočních trzích vystoupil rockový sbor Svatý Pluk z Uherského Hradiště. Soubor, který v červnu oslaví patnáct let svého působení, se na náměstí představil již po šesté.

Celý koncert zahájili zpěvem vánočních koled, ale po chvíli přešli k tomu, co publikum chtělo slyšet – rock. Zazpívali hity od skupin jako jsou Creedence, Nazareth nebo Roxette a jako premiéru představili píseň od skupiny Morcheeba, Rome wasn’t build in a day. Asi největší ovace sklidila píseň, na kterou všichni fanouškové netrpělivě čekali, Smoke on the water od britské hard rockové skupiny Deep Purple, které dělal Svatý Pluk předskokana při jejich koncertech v Brně a Liberci. Otec Gajdošík, sbormistr Pluku, představil jejich čtvrté CD, na němž se podílel i frontman kapely Kabát, Pepa Vojtek. „Vystoupení bylo moc dobrý, výborně jsem si zazpívala i zatančila,“ řekla po skončení jedna z posluchaček.

Dnešní koncert a vůbec celý dnešní den byl na vánočních trzích věnován nadaci Malý Noe, která si na dnešní rok vytyčila dva velké úkoly. Prvním z nich je projekt Pokojíček, který se stará o vybavení dětských domovů. Druhým je spolupráce s Czech Hospital o.s. a podpora mobilní nemocnice v Baltistánu, která je určena převážně pro matky s dětmi.

Zobrazeno 1767 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:37

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste