Vytisknout tuto stránku
so., 25. únor 2017 17:38

Oscarová noc se blíží, a půjde o rekordy

Oscars 2017 Oscars 2017 Zdroj: Facebooková stránka 89th Oscars Academy Awards 2017 Online
USA - Už dnes večer proběhne tradičně v losangeleském Dolby Theatre filmová událost roku. V pořadí již 89. ročník udílení Oscarů s sebou přinese to nejlepší, co se na stříbrném plátně za poslední rok objevilo a členové Akademie vyberou vítěze z celkem 24 kategorií. Slavnostním večerem bude poprvé provázet komik a moderátor Jimmy Kimmel, který je v Americe známý svou late-night talk show. Přímý přenos slavnostního předávání navíc nabídne i českým divákům kanál ČT 2.

Před měsícem porota v Hollywoodu vyhlásila nominace a jednoznačným favoritem se ukázal muzikálový snímek La La Land, který získal hned čtrnáct nominací a připojil se tak ke dvěma rekordmanům se stejným počtem (Titanic, 1997 a Vše o Evě, 1950). Vedle nejlepšího snímku roku má La La Land šanci uspět například i v kategoriích za nejlepší režii, původní scénář, hlavní ženskou i mužskou roli a dalších.

Nejsledovanějšími kategoriemi však stále zůstávají nejlepší snímek, režie a mužský a ženský herecký výkon. V letošním roce se o zlatou sošku utkají například sci-fi Příchozí od Denise Villeneuva, Moonlight Barryho Jenkinse, Fences od Denzela Washingtona, nebo drama Místo u moře Kennetha Lonergana.

O nejlepší herecký výkon budou soupeřit Casey Affleck, Denzel Washington, Ryan Gosling, Andrew Garfield a Viggo Mortensen. Naopak u žen půjde o souboj mezi Natalie Portman, Emmou Stone, Isabelle Huppert, Ruth Negga a stálicí Meryl Streep.

Zajímavostí je, že Meryl Streep si letos připsala na své konto už dvacátou nominaci a zůstává tak rekordmankou jak mezi herečkami, tak i herci. Pokud letos vyhraje, získá svého čtvrtého Oscara, což se mezi herci v historii udílení podařilo pouze jedné osobě, herečce Katharine Hepburn.

 

Zobrazeno 1662 krát
Naposledy upraveno: po., 27. únor 2017 13:56
Denisa Nováková

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste