Vytisknout tuto stránku
út., 16. duben 2019 10:51

Oslavy z předaleké galaxie nalákaly hned na tři novinky

Třináctý ročník této oslavy hostilo americké Chicago Třináctý ročník této oslavy hostilo americké Chicago Zdroj: Jedi News
Fanoušci dobrodružství ze světa hvězdných válek v posledních několika dnech zažili opožděné Vánoce. Od čtvrtka 11. dubna si připravili tvůrci v Chicagském kongresovém centru McCormic Place bohatý program, kterým se snaží odčinit své poslední přešlapy na filmové půdě. Hlavními tématy bylo ukončení devítidílné ságy rodiny Skywalkerů, první hraný seriál Mandalorian a také hra Jedi Fallen Order.

Podtitul deváté epizody odhalen, trailer naznačuje návrat známých postav

Po dvou kultovních trilogiích z let 1977 až 2005 ukončí letošní devátá epizoda tu poslední z produkční stáje Kathleen Kenedy a studia Disney. Po snímcích The Force Awakens a The Last Jedi bude závěrečné vyprávění nové generace hrdinů v čele s Rey, Finnem a Poem nazvané The Rise of Skywalker. Na prezentaci filmu nechyběl ani navrátivší se režisér projektu J.J. Abrams a po intenzivní debatě mezi ním, herci a moderátorem večera, přišel na řadu i první teaser trailer.

Krom vyvrcholení všech dějových linií z předchozích osmi snímků slibuje ukázka i návrat Carrie Fisher v roli Generálky Lei Organy. Herečka bohužel nešťastně zemřela v prosinci 2016 a pro devátou epizodu tak tvůrci použili její vystřihnuté scény natočené pro potřebu posledních dvou filmů. Finální momenty traileru zatahaly za překvapivé a nostalgické nitky, když spolu se záběrem na spadlou hvězdu smrti nechávají zaznít i smích údajně zesnulého senátora Palpatina. Star Wars: The Rise of Skywalker uvedou všechna kina 20. prosince.

Pedro Pascal ztvární hlavní postavu v další zavedené značce

O něco méně prostoru dostal připravovaný seriál The Mandalorian. Příběh zasazený několik let po událostech šesté epizody konečně přinese pohled na dosud neprozkoumané části galaxie. Hlavní hrdina, popisovaný jako „lovec odměn a vlk samotář“ nabídne známou tvář herce Pedra Pascala. Ten v posledních letech zazářil především jako Oberyn Martell ve čtvrté sérii vele-hitu Game of Thrones, nebo jako agent Javier Peña pronásledující mexické narkobarony v dramatu produkční stáje Netflix, Narcos. Producentské křeslo protentokrát obsadil zkušený Jon Favreau, který dříve natočil třeba první dva díly série Iron Man.

Do režisérské pozice naopak Jon vybral dvě vycházející hvězdy filmové scény. Bryce Dallas Howard známou z posledních dvou dílů Jurského světa doplní vtipy rozdávající režisér třetího Thora, Taika Waititi. Všech osm chystaných epizod vyjde už tento listopad na Disney+, nové streamovací platformě tohoto komerčního velikána.

Electronic Arts už skandály stačily, příští hra bude sázka na jistotu

Oba dva díly nově rozjeté série her Star Wars s podtitulem Battlefront sice nebyly vyloženě zlé, zažily ovšem negativní přijetí ze strany veřejnosti i fanoušků, a to kvůli přehnanému množství placeného obsahu. Studio Respawn, které pod ochranou Electronic Arts titul Jedi: Fallen Order vydá, už nyní ujistilo hráče, že dorazí to, na co už tak dlouho čekají. „Žádné mikrotransakce, žádné lootboxy. A ne, nebudeme je přidávat. Single player Star Wars příběh pro ty, kteří jsou připraveni stát se rytířem Jedi,“ uvedl oficiální účet EA Star Wars na twitteru.

Ve svém panelu na Star Wars celebration ukázali vývojáři první příběhový trailer. Ten pozvolna nastínil příběh Cala Kestise, mladého rytíře světlé strany síly, který přežil události třetí filmové epizody a hrozivý rozkaz 66. Jestli tentokrát hra z vesmírného prostředí uspěje a také jestli vývojáři dostojí svým slibům, se dozvíme někdy během podzimu letošního roku na PC a platformách PS4 A XBOX One.

Zobrazeno 924 krát
Naposledy upraveno: út., 16. duben 2019 14:46
Karel Krzyžoszczak

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste