ne., 7. květen 2023 21:26

Souboj Tiktokerů o český hokej

Souboj o český hokej Souboj o český hokej Zdroj: Ticketlive
Měsíce vzájemných sporů skrz sociální sítě vygradovaly v souboj na ledě. Kritik českého hokeje Nicholas Lang a obhájce Vladislav Houška se obklopili svými týmy a poměřili síly „protekčních“ hráčů a těch, kteří se nedokázali na českém rybníčku uchytit.

Zápas mezi influencery Vladislavem Houškou a Nicholasem Langem, na který došlo 30.dubna se odehrál na stadionu pražské Slavie. Hala byla téměř vyprodaná a zájemci mohli utkání sledovat i přes placený internetový stream. Hrálo se na klasických 3x20 minut, s tím rozdílem že v poli nebylo 5 hráčů, ale pouze 3 a to proto, aby vynikly individuální schopnosti každého z nich. Již před zápasem oba týmy avizovaly, že nepůjde o tvrdý hokej, který by mohl způsobit zranění, nakonec se to ale bez kontaktu přece jen neobešlo.

První třetina, která byla pro oba celky vyrovnaná přinesla 8 gólů. Ale s nástupem do druhé třetiny byl znát fyzicky náročný formát 3 na 3 a hráči už tahali nohy po ledě. Tato třetina ale už ukázala rozdíl mezi týmem Houšky a Langa, kdy první jmenovaný dokázal nasázet soupeři 6 gólů, kdežto soupeř ani jeden, třetí část skončila 5:4 a konečné skóre se zastavilo až na vysokých 15:8 pro tým obhájců českého hokeje.

Na tiskové konferenci po zápase, kterou vedl Milionovey, moderátor rádia Spin, už oba influenceři a kapitáni týmů upustili od emocí. Lang, který před zápasem avizoval, že se Houškův tým na ledě nepotká s pukem, uznal porážku a vyjádřil soupeři respekt, přestože nechtěl přiznat změnu názoru na český hokej. Vladislav Houška přijal od Langa omluvu za osobní útoky a podáním ruky uzavřeli spor.

Celý spor, kvůli kterému se zápas odehrál začal na sociální síti TikTok, kde Nicholas Lang, co by hráč a trenér v hokejově exotických zemích jako Bulharsko, Turecko nebo Egypt, začal veřejně kritizovat prostředí českého hokeje, zejména protekci a finance potřebné k uchycení se v týmu. Na kritiku českého hokeje zareagoval influencer a tehdejší hráč Slavia Praha Vladislav Houška. Po několika videích na TikToku a Instagramu, která nemířila pouze na otázky hokeje, ale i na osoby samotných influencerů se aktéři sporu domluvili na vzájemný zápas. Ten měl ukázat na čí straně je pravda. Lang poskládal svůj hokejový mančaft z hokejistů, kteří se v českých vyšších ligách nedokázali prosadit. Houška se obklopil svými současnými nebo bývalými spoluhráči.