Vytisknout tuto stránku
čt., 27. říjen 2016 13:44

V kinech se od prosince objeví pokračování pohádky Anděl Páně

Hlavní hrdinská dvojice v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka Hlavní hrdinská dvojice v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka Zdroj: Facebook Anděl Páně 2
Vánoce si bez pohádek nedokážou představit nejenom děti, ale mnohdy i dospělí. Pokud patříte právě k té skupině, které při naladění na vánoční notu a atmosféru pomáhá dobrá pohádka, pak určitě nezapomeňte vyrazit do kina na pohádku Anděl Páně 2, kterou budou  česká kina promítat v adventní čas od 1. prosince 2016.

Jak už název napovídá, jedná se o druhý díl této krásné a poučné pohádky. V prvním díle s názvem Anděl Páně rozverný anděl Petronel s pomocí šibalského čerta Uriáše za to, že špatně rozděloval smrtelníky u nebeské brány, dostal úkol od Pána Boha, za 24 hodin zachránit tři hříšníky od pekelné moci. Byli jimi lakomá klíčnice Francka, namyšlený vévoda Maxmilián a troufalý zloděj pan správce. Petronel ale svou netrpělivostí a neohrabaností spíš těmto třem uškodil a ještě více je, aniž by to tušil, nabádal ke zlému, než aby je napravoval. Nakonec vše dobře dopadlo, hlavní hrdina sice nestihl úplně napravit všechny tři zmiňované, ale sám sebe, protože by se pro štěstí druhých, hlavně štěstí poslušné děvečky Dorotky, obětoval.

Na co se můžeme těšit v druhém díle?

V druhém díle této úsměvné pohádky se jistě také můžeme těšit na chvíle naplněné humorem, legrací, emocemi, láskou, napětím, dobrodružstvím, kouzly, přátelstvím a vánoční náladou. V pohádce se bude proplétat plejáda lidských vlastností od chamtivosti, zištnosti, dobroty, porozumění, až po schopnost odpuštění. Snad nás zhlédnutí přiměje k odpuštění také v tento důležitý adventní čas.

Z nebe na Zem se zakutálí rajské jablíčko ze stromu Poznání a samozřejmě v tom mají prsty Petronel s Uriášem. A tak ho musí za trest najít a přinést zpět, jinak se stanou hvězdnou mlhovinou. Červené jablíčko najde malá holčička Anežka, se kterou anděl, který je schopen poplést i vlastní jméno, a čert o ovoce vyjednávají. Narazí také na její maminku Magdalénu a na další obyvatele městečka.

Diváci se můžou těšit i na skvělé herecké obsazení. Ivan Trojan a Jiří Dvořák, kteří ztvární hlavní hrdiny, jsou již známou klasikou, stejně jako Jan Bartoška jako Pán Bůh, Pannu Marii ztvárňuje Klára Issová, Veronika Žilková se předvede jako Sv.Veronika, Gabriela Osvaldová, si zase zahraje archanděla Gabriela. Ale objeví se i mnoho dalších známých tváří jako Lucie Bíla v roli Sv.Lucie, Martin Huba jako Sv. Martin a Vica Kerekes ztvární maminku Magdalénu. Dále se ve filmu objeví Boleslav Polívka, Viktor Preiss, Matěj Hádek, Vojtěch Dyk jako poctivý párkař, Josef Abrhám, Jiřina Bohdalová jako hříšnice u nebeské brány, prodavače si zahraje Marián Labuda a Aňa Geislerová zase Svatou Aničku. To, že se většina herců jmenuje stejně jako postavy, které ztvárňují, není žádná náhoda. Režisér Jiří Strach to tak mínil úmyslně a hledal v tom jistou symboliku.

Na to, jestli anděl s čertem těžký úkol zvládnou a jablíčko se dostane zpět tam, kde má být, si budeme muset počkat až do prosince.

Zobrazeno 2082 krát
Naposledy upraveno: so., 29. říjen 2016 20:34
Nikol Kutálková

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste