Vytisknout tuto stránku
čt., 29. říjen 2015 20:15

Kočičí vrnění a vůně kávy, to je Kocourkov

Kočičí vrnění a vůně kávy, to je Kocourkov Zdroj: Dominika Gračková
Olomouc - Patříte mezi milovníky koček, dortíků a kávy? Proč si nepřijdete užít vše najednou do Kocourkova - nově otevřené kavárny v Olomouci na Vídeňské ulici, ze které určitě nebudete odcházet se špatnou náladou. Čtyřnozí mazlíčci, kteří v kavárně přebývají, se o hosty postarají lépe než obsluha v nejluxusnější restauraci. Stačí se pouze posadit, objednat si něco dobrého a počkat, až vám některá z koček skočí na klín.

Kavárnu v září otevřeli a splnili si tak svůj sen Kateřina Kubíčková a Vojtěch Buršík „Viděli jsme to v Praze a strašně se nám to zalíbilo. Už dříve jsme chtěli mít kavárnu a když jsme viděli, že existuje i takováto kočičí, hned jsme se o to více zajímali. Někdy v lednu jsme pak začali s realizací," popisuje začátky Kubíčková. Oba majitelé jsou obrovští milovníci zvířat a kočičí kavárna se jim zdála jako nejlepší varianta. Kočky jsou podle nich skvělí společníci, ale co je nejdůležitější, mají blahodárný vliv na lidskou psychiku. „Lidé se sem vrací za konkrétními kočičkami, vezmou si je do náruče a my vidíme, jak z nich veškerý stres spadne," dodává.

Majitelé se starají nejen o chod kavárny, dokonce tu i sami obsluhují. Z jejich širokých úsměvů lehce vyčtete, že je tato práce neskutečně baví. V kavárně je zatím „zaměstnáno“ pět koček. Mourovatá čtyřměsíční Lili z útulku, černo-bílá dvouletá Amálka s černým kamarádem Flíčkem, které si majitelé vzali z depozita, a dvě nechtěná koťátka – zrzeček Jonášek a šedý mazlík Popelka - obě narozená v květnu tohoto roku. „V nejbližší době nepřibíráme, chceme na to mít dostatek času, ale až budeme přibírat, tak určitě ne veřejně, budeme si je shánět z vlastních zdrojů," říká majitelka kavárny.

A jelikož vás pouhé hlazení kočičí srsti nenasytí ani neuhasí vaši žízeň, můžete ochutnat nejrůznější druhy sladkých či slaných muffinů, cupcaky nebo cheesecake, které pro vás každé ráno pečou čerstvé přímo v kavárně. K nim se výborně hodí šálek kvalitní kávy. "Je to stoprocentní jednodruhová Arabica, plantážní káva, žádná neurčitá směska," popisuje Kubíčková. Na nápojovém lístku najdete také různé druhy čajů, od zeleného, přes černý, až po bílý. Pokud máte rádi netradiční příchutě, určitě vyzkoušejte domácí jasmínovou limonádu.

IMG 20151027 172618 IMG 20151027 172625

Protože se nejedná jen tak o nějakou kavárnu, platí zde speciální pravidla. Kočky jsou sice velice hravé, ale pokud spí, nebuďte je. Pamatujte, že lidská strava by jim mohla uškodit, takže i když na vás během ochutnávání zákusku koukají roztomilá očka, nepodlehněte jim. A pokud máte v plánu se za čtyřnohými společníky podívat i se svými dětmi, nejprve je poučte, jak se k nim mají chovat. Kočky mají pěkně ostré drápky a nemuselo by to dopadnout dobře.

Zajímalo by vás, co dělají kočičí mazlíčci, když majitelé kavárnu opustí? „To bychom taky rádi věděli," směje se jejich majitelka. "Bývají tu samy, mají vlastní pokoj s toaletou, jídlem a vodou. Přes den si tu hrají a přes noc asi spí, protože když se sem ráno vrátíme, je vidět, že se právě probudily," dodává.

To, že se kavárna stala novým fenoménem, je znát. O zákazníky majitelé nemají nouze, a tak je kavárna téměř pořád plná. Přesto neváhejte a přijďte, možná si zrovna kočky nemají s kým hrát.

Zobrazeno 2380 krát
Naposledy upraveno: pá., 30. říjen 2015 23:38
Dominika Gračková

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste