Vytisknout tuto stránku
po., 2. květen 2016 13:40

Z Cats & Coffee se stal MEET UP. Kavárna zůstává, jen kočky odcházejí

Z Cats & Coffee se stal MEET UP. Kavárna zůstává, jen kočky odcházejí Zdroj: archiv MEET UP
Hradec Králové - Oblíbená kočičí kavárna změnila svůj název. Z Cats & Coffee se stal MEET UP a kočky z kavárny odešly do prostředí jim přirozenějšího.

Trend otevírání kočičích kaváren vypukl během minulého roku a dnes už má zřejmě každé větší město v republice alespoň jedno místo, kde si kromě vypití dobré kávy a posezení s přáteli můžete na klíně pochovat kočku. Jedna z prvních takových kaváren v republice byla právě Cats & Coffee v Hradci Králové umístěná v bývalé židovské synagoze na ulici Československé armády, kterou si partneři Nikola Matysová a Filip Velc otevřeli v červnu minulého roku.

Jak se povědomí o první hradecké kavárně svého druhu rozšiřovalo, přicházelo za kočkami, výběrovou kávou a veganskými dorty stále více lidí. Během léta museli majitelé kapacitu 28 míst rozšířit na 42. Filip s Nikolou proto stanovili pro návštěvníky určitá pravidla a rozmístili je na všechny stoly, aby si je hosté mohli přečíst a dodržovat je. Jakmile ale někdo pravidla nerespektoval, majitelé neváhali ho na to upozornit.

„Máme věčný problém s nevychovanými maminkami a jejich dětmi. Pletou si to tady s hernou a zlobí kočky, čímž úplně ignorují naše pravidla, která jsou pro nás naprosto svatá. Když je slušně požádáme, aby se chovaly podle pravidel, většinou se cítí uraženě a skončí to tak, že nám napíšou špatnou recenzi,“ uvedl v prosinci v rozhovoru pro Idnes.cz Filip Velc.

I takové chování ke kočkám a stále rušnější provoz kavárny tedy vedl k tomu, že 17. dubna na svém facebookovém profilu Cats & Coffee oznámilo přejmenování na MEET UP a tím pádem i odchod koček z kavárny. „Na začátku všeho bylo kafe. A dorty. A že máme rádi zvířata, dali jsme v naší vysněné kavárně domov kočkám. Čas ale ukázal, že rušný provoz pro ně není to pravé. Takže jim dopřejeme klidnější domovy a vy sledujte, jak nám to bez nich jde na MEET UP,“ napsali vlastníci kavárny na svůj Facebook.

MEET UP se od Cats & Coffee opravdu liší jen v nepřítomnosti koček, prostory i majitelé zůstávají. S tím souvisí i otevření letní zahrádky ve dvoře a možnost pořádání více kulturních a společenských akcí. Například každou první neděli v měsíci se zde koná „blešák“ s oblečením a různými dalšími předměty. Nedávno se zde také odehrála akce Fashion Revolution Day na podporu udržitelné módy. Filip s Nikolou každou chvíli zkouší nějaké nové kávové speciality, a tak v posledních dnech přidali do nabídky kokosovou ledovou kávu nebo espresso tonic. Domácí dorty a koláče nebo polévky si v nabídce stále drží taktéž.

Zobrazeno 4885 krát
Naposledy upraveno: út., 3. květen 2016 00:39
Eliška Vrbová

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste