Vytisknout tuto stránku
čt., 4. červen 2020 05:49

ANKETA: Vědí Olomoučané, že Freud neměl rád jejich město?

Olomouc Olomouc Zdroj: Anna Himmelová
Sigmund Freud je osobnost, o které zajisté slyšel každý. Lidé si ho většinou zařadí i jako psychologa. Co dalšího o něm ale ví? A jsou občané Olomouce obeznámeni s tím, že nějakou dobu v jejich městě pobýval a že se o něm ve svých dopisech nevyjadřoval moc hezky?

Otázka: Co se vám vybaví, když se řekne jméno Sigmund Freud? Víte o tom, že navštívil i Olomouc?

 

Ondřej Dostál (student, 21, Olomouc)

Tak, když se řekne Freud, vzpomenu si na psychologii a psychoanalýzu a penisy. Také vím, že žil ve Vídni. Viděl jsem o něm i film, co se jmenoval Nebezpečná metoda, ale moc si z něj už nepamatuji. Když to ale zmiňujete, tak mám pocit, že tu v Olomouci měl nějakou kavárnu, moc toho ale o tom, jestli tu někdy žil, nevím.

 

Jiří Novák (účetní, 30, Olomouc)

Když se řekne Freud, tak mě napadne Freudian slip, to že se člověk vlastně přeřekne a odhalí se tím, na co podvědomě myslí. A pak taky, že podle něj děti chtějí mít sex s matkou. O jeho pobytu v Olomouci jsem doteď neměl tušení.

 

Markéta Kopecká (prodavačka, 37, Olomouc)

Co se Freuda týká, tak mě jako první napadne takové to klišé, co o něm ví všichni, že děti jsou podvědomě sexuálně přitahovány ke svým rodičům nebo tak. No, ani nevím, jestli si to pamatuji správně. Ještě mě napadá, že měl výzkum snů, ale to nevím, jestli skutečně bylo od Freuda. Jinak, že byl v Olomouci, jsem slyšela, ale co tu dělal, netuším. Doufám, že mu tu ale bylo dobře.

 

Filip Tuček (prodavač, 25, Olomouc)

To byl ten týpek, co ve všem viděl sex, ve všem co lidi dělají, co je motivuje a tak. Cokoliv, co člověk udělá a týká se to jeho psychiky, tak je to pro Freuda prostě nějak spojené se sexem. Nebo takhle alespoň chápu to, co jsem o něm slyšel, z mého laického pohledu. O tom, že tu někdy byl, ale nic nevím.

Zobrazeno 753 krát
Naposledy upraveno: pá., 5. červen 2020 20:46
Anna Himmelová

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste