Vytisknout tuto stránku
st., 27. březen 2013 23:21

Divadelní ceny Thálie za loňský rok jsou přidělené

Zatímco Čeští lvi i Andělé za loňský rok už mají své majitele, na řadu přicházejí divadelní ceny Thálie. Jubilejní, dvacátý ročník předávání cen Herecké asociace se konal v sobotu 23. března v Národním divadle a celým večerem provázel divadelní herec Antonín Procházka.

Prvním oceněným se stal Matouš Ruml, který se prosadil jakožto mladý umělec do 33 let v oboru činoherní tvorby. V kategorii Činohra ceny v podobě masek vyhráli Gabriela Míčová za roli Romi ve hře Odpad, město, smrt a Richard Krajčo za roli Dennyho v Deštivých dnech. Ocenění za nejlepší operní herce získali Aleš Briscein a Jana Šrejma Kačírková za role Romea a Julie v předsavení téhož jména. Kategorii Opereta, muzikál a jiný hudebně dramatický žánr opanovali Hana Holišová v roli Jany v muzikálu Papežka a Jan Kříž v roli Dannyho Zukoa v Pomádě. V poslední z kategorií, Balet a pantomima a jiný tanečně dramatický žánr, zvítězili Lucie Skálová v roli Sakury v Posledním samuraji a Robert Skujenieks v roli Jima Morrisona v představení The Beatles - The Doors.

Ceny za celoživotní dílo si odnesli Karel Fiala, Jana Hlaváčová, Jiřina Knížková, Josef Krofta, Helena Tattermuschová, loutky Spejbl a Hurvínek a zvláštní cenu Kolegia pro udělování cen Thálie obdržel Arnošt Moulík.

 

Zobrazeno 1787 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:44
Václav Vežranovský
Pro psaní komentářů se přihlaste