čt., 8. prosinec 2016 13:21

Skupinu H v Lize mistrů ovládl Juventus

Daniele Rugani slaví branku do sítě Dinama Daniele Rugani slaví branku do sítě Dinama Zdroj: Facebook Juventusu Turín
Turín – Juventus si nakonec dokázal díky včerejší výhře upevnit první místo ve skupině H nejprestižnější evropské soutěže. V sestavě, ve které chybělo několik opor, si dokázal hladce poradit na domácí půdě s Dinamem Záhřeb a z pohodlné pozice vítěze skupiny může vyhlížet pondělní los osmifinále.

Italský mistr nastoupil do zápasu s jasným cílem – udržet si první místo ve skupině. V základní sestavě chybělo několik opor. Důvodem bylo šetření sil na víkendové derby s FC Turín a rozsáhlá marodka. Obvyklí hráči zahajující jedenáctky Buffon, Khedira nebo Alex Sandro zůstali na lavičce, zatímco jejich posty obsadili Neto, Lemina a Asamoah. Zranění vyřadilo ze hry Bonucciho, Barzagliho, Pjacu a Daniho Alvese. Uzdravení Paulo Dybala a Giorgio Chiellini sice byli v nominaci, avšak do zápasu ještě nemohli zasáhnout od začátku. Ani to ale nedělalo předloňskému finalistovi ve včerejším utkání potíže.

Juventus celý zápas kontroloval hru. Nakonec porazil chorvatského mistra ze Záhřebu 2:0. O výsledku rozhodli svými trefami argentinský kanonýr Gonzalo Higauin a talentovaný obránce Daniele Rugani. Letní posila Higuain otevřel skóre v 52. minutě z hranice šestnáctky. Mladý Ital Rugani ho následoval v 73. minutě, když zpečetil výsledek přesně mířenou hlavičkou po rohovém kopu Pjaniče.

Nejúspěšnější italský klub měl jistý postup do vyřazovacích bojů už od minulého kola. Ohrozit jeho prvenství ve skupině mohla pouze Sevilla. Španělský klub však jen remizoval na hřišti Lyonu. I díky tomuto zaváhání může Juventus slavit postup z prvního místa se čtyřmi výhrami, dvěma remízami a celkovým skóre 11:2. Osmifinálové zápasy se budou losovat 12. prosince od 12 hodin ve švýcarském Nyonu.