Vytisknout tuto stránku
ne., 27. listopad 2011 13:27

Letošními "slavíky" jsou Bílá, Gott a Kabát

Lucie Bílá, Karel Gott a skupina Kabát jsou trojicí, která své vítězství může v této sestavě oslavovat již popáté. Ocenění Slavík roku si společně s ostatními úspěšnými zpěváky přebrali včera, 26. listopadu 2011, ve Státní opeře Praha.

Letošní slavnostní vyhlášení vítězů ankety Český Slavík Mattoni bylo již tradičně pojato jako velkolepý zábavní pořad a vysíláno v přímém přenosu TV NOVA od osmi hodin večer. Zahájení patřilo Karlu Gottovi, celým večerem pak provázel moderátor Libor Bouček.

O vítězích ankety rozhodovali lidé svými hlasy především prostřednictvím SMS zpráv nebo internetu. Hlasování probíhalo ve třech hlavních kategoriích – zpěvačka, zpěvák a hudební skupina.

V ženské kategorii vyhrála Lucie Bílá, která se stala s počtem 42 242 hlasů i absolutní vítězkou. Na druhém místě skončila Lucie Vondráčková a na třetím Ewa Farna.
V mužích na první příčce stanul již po sedmatřicáté Karel Gott, stříbrného slavíka získal Tomáš Klus a třetí místo obsadil Michal David.
Kapelu roku vyhrála skupina Kabát, druhé a třetí umístění patřilo skupinám Nightwork a Chinaski.

Samozřejmě nechybělo ani vyhlášení speciálních ocenění. Objevem roku se stala Gabriela Gunčíková a Skokanem roku Monika Bagárová, obě dívky se proslavily účastí v Česko-Slovenské Superstar. Slovenská skupina No Name si převzala cenu v kategorii Slavík bez hranic a poprvé byla udělena cena české stanice MTV za Videoklip roku. Tu vyhrála skupina Charlie Straight.

Během večera mohli diváci vidět i spoustu dalších celebrit. Ceny předávali například zpěvačka Hana Zagorová, žokej Josef Váňa, tenistka Petra Kvitová nebo vicemistr světa v pokeru Martin Stazsko. A v doprovodném programu si své písně zazpívali Lucie Bílá, Tomáš Klus, Nightwork, Dara Rolins, Václav Neckář a další.