Logo
Vytisknout tuto stránku

Volby klepou na dveře

Ohodnoťte tento článek
(10 hlasů)
Volební noviny
Volební noviny Zdroj: Anna Hovorková
Letošní volby do Poslanecké sněmovny už takzvaně klepou na dveře. Uskuteční se 20. a 21. října. Termín voleb známe už od 19. dubna, kdy je vyhlásil prezident Miloš Zeman. Voliči si mohou vybrat z 31 politických stran a hnutí, a to ty známé a tradiční, ale taky zcela nové. Volební programy nám slibují opět překrásnou budoucnost – naše republika bude vzkvétat.

 

Už jen procházka městem svědčí o tom, že volby jsou blízko. Na viditelných místech jsou vylepovány plakáty s chytlavými volebními hesly, které mají budoucího voliče přesvědčit, že jestli nezvolí právě onu stranu, republika snad i zmizí z mapy světa. Už na dálku je poznat, který plakát patří které straně. Strany vsadily opět na barevné kombinace, chytlavá hesla a samozřejmě na fotografie hlav lídrů, kteří se smějí od ucha k uchu. I když volební kampaň všechny politiky spojuje, rozdělují je názory, jak by měl náš stát další čtyři roky vypadat. 

Politické názory jsou v některých tématech zcela opačné. A to hlavně v otázkách, které jsou mediálně známé – migrace, daně, EET nebo naše postavení v Evropské unii. Strany proto k většině otázek zaujaly pevné postoje a jasná a stručná hesla pro voliče. SPD, tedy Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamury, chce zakázat islám. Ačkoliv je v Listině základních práv a svobod napsáno, že v naší zemi může každý  svobodně vyznávat jakékoliv náboženství, SPD se hájí tím, že islám není náboženství, ale nenávistná ideologie. Proto jsou na jejich posterech hesla se zrušením tohoto náboženství a výstupem z EU. Obohaceny jsou usměvavým Tomiem. Mnohem zajímavější je ale jejich propagace na sociálních sítích. Tomio rád navštěvuje různé kulturní akce, ze kterých natáčí videa. Je jedno, jaké si zrovna pustíte, protože v každém z nich se dozvíte to samé: všichni ho tam podporují, kolem něho je zbytek kandidátů a samotná událost je prostě fantastická. SPD je letos  takzvaně na každém kroku.

Strana TOP09 vsadila na úderné heslo NEUHNEME! V nedávné době vyšly i spoty s hercem Petrem Čvrtníčkem, který do předsedy strany dokonce střílí, ale on neuhne, jak slíbil. Miroslav Kalousek se nijak netají odporem k politice Andreje Babiše. A tak sledování volební debaty s účastí jak Miroslava Kalouska tak Andreje Babiše, je víc než zábavné. Andrej Babiš se totiž také nijak netají nelibostí ke Kalouskovi, a tak jsou jejich debaty plné zuřivosti.

Volební průzkumy vyhrává strana ANO 2011 včele právě s Andrejem Babišem a 1.místopředsedou Jaroslavem Faltýnkem i přesto, že je Poslanecká sněmovna vydala Policii ČR. Voliče totiž asi přesvědčilo, že Andrej Babiš si je jistý, že všechno, co je proti němu a jeho straně, je prostá kampaň. Takže má kampaně dvě - jednu svoji a jednu proti němu. Oficiální propagace ANO 2011 je známá svým heslem – ANO, bude líp. A na tento slogan vsadili politici této strany i tyto volby.

Pavel Bělobrádek, lídr KDU-ČSL, možná přišel o nějaký ten hlas nevhodným příspěvkem na Twitteru, kde napsal, že zvířata neumírají, ale chcípají. To některé milovníky zvířat samozřejmě rozzuřilo tak, že Bělobrádek slíbil na psí uši a dokonce i na kočičí svědomí, že už nebude dělat srandy na "internetech". Tím se strana zpropagovala i u mladých voličů. Pro ty starší je tu klasický modrý nápis: ZODPOVĚDNĚ pro společný život.

Piráti mají také úderný slogan – Pusťte nás na ně! Podle volebního průzkumu agentury Median by v letošních volbách měli Piráti konečně doplout až do sněmovny. Stejně jako ODS, KSČM nebo ČSSD.

Moje heslo na závěr pro vás – Běžte volit, má to smysl! 

Naposledy upraveno:
Anna Hovorková

Nejnovější od Anna Hovorková

Související články

Joomla SEF URLs by Artio
2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz