PUBLICISTIKA

V úterý Národní sportovní agentura (NSA) zveřejnila výsledky svého průzkumu, kde zjišťovala „vztah Čechů ke sportu, a jak jsou podle nich jednotlivé sporty atraktivní z diváckého pohledu a z pohledu jejich aktivního provozování“. Vlna kritiky, která se na tento bohulibý počin snesla zejména od fotbalových funkcionářů a sportovních (fotbalových) žurnalistů je masivní. Proč bychom si ale kritiku měli dělit nejméně dvěma? Více v komentáři.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
Mistroství světa juniorů v hokeji je za námi a diváci se rozhodně měli na co dívat. Oslnivá jízda Kanady, nečekaný obrat finské kavalérie a houževnatí Němci. Přesně tyto příběhy psala edmontonská bublina, která se na dvanáct dní stala domovem mezinárodního hokeje.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
V září 2020 započalo první kolo jednání vůdců Tálibánu, afghánské tradicionalistické teroristické skupiny, a afghánských vládních představitelů v katarském Dauhá. Lze to považovat za významný posun vpřed od dob, kdy Tálibán nehodlal vyjednávat s afghánskými představiteli, protože je považoval za loutky Američanů. Už jen to, že vůdci Tálibánu usedli za vyjednávací stoly, je diplomatický úspěch nemalých rozměrů. Nyní však nadchází náročnější část, kdy se obě strany mají dohodnout na konkrétních tématech. A ani jedna strana nechce (zatím) ustoupit.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
Vánoce v Porubě jsou letos velmi strohé. Na poslední, zlatou, adventní neděli to tady vypadalo, jako by snad ani za pár dní neměly být. V podstatě liduprázdná Hlavní třída je toho pádným důkazem. 
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
Astronom, cestovatel, fotograf i spisovatel, to vše je Petr Horálek. Za své fotografie získal už několik ocenění snímku dne NASA, napsal tři knihy a je po něm pojmenovaná planetka 6822 Horálek. Teď ho trápí světelné znečištění a špatné užívání slova korona. V rozhovoru také prozradil, jak vypadá Betlémská hvězda a kdy ji budeme moct pozorovat.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
Při pohedu na ostravské Masarykovo náměstí je nejednomu do pláče. Nejznámější náměstí metropole je v letošním adventním čase pouze chudou příbuznou minulých let.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
Ostrava - Ostravská pobočka finského IT giganta Tieto stále zeje prázdnotou. Zaměstnanci nadnárodní firmy zůstávají na home office víceméně od začátku roku. Téměř 95 procent kmenových zaměstnanců využívá benefitu práce z domova. Firma zaměstnává většinou specialisty přes informační technologie a počítačové programátory. I to je jeden z důvodů, proč není nutné docházet každý den fyzicky do kanceláře. V době, kdy pozvolna startuje třetí vlna koronavirové pandemie, naopak život v sídle budovy mlčky stojí. Kromě uklízeček staracíjích se o čistotu pracovních míst, tady nenajdete živáčka. Řečeno bez velké nadsázky.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
V posledních několika letech zaznamenala akustická hudba nevídaný nárůst posluchačů. Mezi přední tvůrce neofolku můžeme zařadit anglické Mumford and Sons, lehce rockové TheLuminers nebo islandské Of Monster and Men. Právě poměrně mladá skupina z Reykjavíku se vyznačuje širší paletou zvuku a můžeme v jejich stylu slyšet i silný vliv indie popu. Pojďme si ale představit skupiny, jež zatím nesbírají velké miliony sledujících na online platformách, ovšem svým tradičním bluegrasovým tónem upevňují svoji pozici na akustické scéně, a ne nutně pouze té undergroundové.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
Úspěšný kanadský zpěvák a textař Shawn Mendes (22) nadělil svým fanouškům první vánoční dárek. Vydal své čtvrté album s názvem Wonder. Všech 13 písní plus Intro si je možné poslechnout od 4. prosince.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
MMA se kvůli každému uskutečněnému turnaji těší čím dál tím větší popularitě. Mnoho lidí tvrdí, že v pomyslném žebříčku oblíbenosti sportů v České republice MMA dohnalo tenis, a je tak na třetím místě za fotbalem a hokejem. Hodně tomu nahrála i situace z letošního jara, kdy se celý sportovní svět v tuzemsku zastavil a MMA byl první sport, který se rozjel. Několik desítek tisíc lidí mohlo na přelomu jara s létem sledovat unikátní projekt Oktagon Underground. 
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Leden 2021 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace