Vytisknout tuto stránku
čt., 5. březen 2020 09:28

POZVÁNKA: 36. ročník Prix Bohemia Radio

Festival rozhlasové tvorby Festival rozhlasové tvorby Zdroj: prixbohemia.rozhlas.cz
Workshopy, kvízy, koncerty, divadlo nebo debaty. Tohle všechno pro vás chystá 36. ročník Prix Bohemia Radio neboli Mezinárodní festival rozhlasové tvorby, který se v Olomouci koná každý rok. Letos tato akce připadla na 30. 3. –2. 4. a je to také poslední ročník, kde bude působit Hana Maciuchová jako čestná prezidentka celého festivalu. Tuto pozici zastávala od roku 2016.

 

Opět po roce si budou moci Olomoučtí poslechnout to nejlepší z několika rozhlasových kategorií, do kterých patří dokument, reportáž, drama a multimédia. Každý den bude vyhrazený pro jednu kategorii a poslední den festivalu se budou vyhlašovat vítězové z každé rozhlasové sekce.

Poslechy jsou veřejné, ale je nutné mít akreditaci. Ta se vyřizuje zdarma na oficiálních stránkách Prix Bohemia Radio. Veškerou rozhlasovou tvorbu si návštěvníci budou moci poslechnout v Uměleckém centru UP od 9:30 hod.

První den festivalu proběhne také jeho slavnostní zahájení, které začne v 19:30 a vystoupí tu Monika Absolonová, Václav Noid Bárta, Dasha a Jakub Hübner. Mimo to si ale každý na Prix najde to své. Pokud se někdo věnuje podcastům a chtěl by nabýt nových zkušeností, rozhodně by mu neměl ujít Podcast Bootcamp, kde bude probíhat debata o českých podcastech, jejich kvalitě, distribuci a také o oslovování nových posluchačů. Jedná se o první odbornou platformu o podcastingu, kde bude například Lenka Kabrhelová (Vinohradská 12) nebo Veronika Ruppert (Svatebky), ale i další. Kdyby se chtěl někdo zúčastnit tohoto kurzu, je nutné, aby si podal přihlášku na oficiálních stránkách festivalu.

Jako každý rok se bude konat i Radio Speed Dating, kde se návštěvníci mohou seznámit s rozhlasovými tvůrci. Na programu je také debata Českého rozhlasu Plus, jehož hlavním tématem budou data a jejich zneužití a Radio Wave bude mít opět svoji Live Session, kde budou přítomny i moderátorky z pořadu Buchty.

Všechny novinky a důležité informace o akci najde na stránkách https://prixbohemia.rozhlas.cz/

Zobrazeno 601 krát
Naposledy upraveno: čt., 5. březen 2020 12:40
Vendula Kryštofová

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste