Kateřina Bibenová

Kateřina Bibenová

V Británii proběhnou předčasné volby

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Londýn - Návrh současné premiérky Theresy Mayové o předčasných volbách hladce prošel Dolní sněmovnou britského parlamentu. Pro se vyjádřilo 522 zákonodárců, proti jen 13. Na přípravu voleb ovšem Britové mnoho času nemají, volby se budou konat již 8. června, Dolní sněmovna se rozpustí 2. května.
I přes svůj věk je Iva Janžurová stále velice aktivní. Hraje hlavní roli v divácky nejúspěšnější hře na repertoáru Národního divadla, za hlavní roli ve hře Božská Sarah je nominována na Thálii a ve čtvrtek 6. dubna má v Divadle Kalich premiéru hra, ve které spolu se svou dcerou nejen hraje, ale poprvé v životě se zde ujala také režie. I přes to všechno to ovšem vypadá, že vedení Národního divadla (ND) pro ní po třiceti letech nebude mít prostor.
Těsně před koncem sezóny dosáhla česká slalomářka Šárka Strachová na nejlepší letošní umístění. V americkém Squaw Valley nestačila pouze na vítěznou Mikaelu Shiffrinovou, která si tím definitivně zajistila čtvrtý zlatý globus v této disciplíně.

Slovensko má vlastní kauzu ProMoPro

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Z úst slovenského premiéra Roberta Fica ve středu padala ostrá slova. Zastával se jimi nejen ministra zahraničních věcí Miroslava Lajčáka ale také celého, dle jeho slov velice úspěšného, předsednictví Slovenska v Radě Evropské Unie.
Pod taktovkou režiséra Davida Mrnky začalo první listopadový víkend natáčení snímku o nejvýznamnější postavě politických procesů 50. let Miladě Horákové. Bojovnici za svobodu a práva žen ztvární izraelská herečka Ayelet Zurerová známá například z dramatu Mnichov od Stevena Spielberga či filmové adaptace románu Andělé a démoni.

Tenisové duo H+H se opět rozdělilo

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká spolu v další sezoně jako spoluhráčky na kurtu působit nebudou. Oznámily to serveru tennis-arena.cz v pátek 4. listopadu, krátce po závěrečném klání letošní sezony - Turnaji mistryň v Singapuru, kde ve čtvrtfinále prohrály s ruskou dvojicí Jekatěrina Makarovová – Jelena Vesninová. Oproti roku 2013 proběhl rozpad po vzájemné domluvě, nikoli kvůli neshodám.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace