Projekt Nemocniční strava zajistí pacientům lepší stravování

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Čočka beluga s quinoou a hlívou ústřičnou – jedno z jídel, která připravují kuchaři FN Olomouc
Čočka beluga s quinoou a hlívou ústřičnou – jedno z jídel, která připravují kuchaři FN Olomouc Zdroj: marketing.fnol.cz
Česká republika - Díky projektu Nemocniční strava se v blízké době zlepší kvalita jídel ve vybraných nemocnicích. Od dubna začalo zavádění tohoto projektu do praxe a do konce prosince by měli pacienti vybraných zdravotnických zařízení přejít na zcela nový systém. Ten je nyní v režimu, kdy organizace Globopol zajišťuje realizaci a vychytává v praxi poslední úpravy. Zadavatelem a garantem Nemocniční stravy je ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Celá akce začala na popud specialistky na zdravotní prevenci a výživu Margit Slimákové. Myšlenky se potom chytil zadavatel Adam Vojtěch a organizace Globopol. Ta se svými hodnotami podporuje zdravou životosprávu a informování nejen zdravotníků, ale i pedagogů, úředníků, politiků, manažerů, podnikatelů a širší veřejnosti.

 

Projekt Zdravotnická strava má za cíl zjistit současnou situaci u nás i v zahraničí a vymyslet, kde je prostor na změny k lepšímu stravování pacientů. Dalším krokem je realizace, kdy se změní systémy v praxi. „Jeho cílem je jednak nabídnout pacientům pestřejší a zdravější stravu s využitím produktů regionálních výrobců a s vyšším podílem čerstvé sezonní zeleniny a ovoce a také umožnit pacientům v nedietním režimu výběr ze tří pokrmů oproti současnému jednomu dennímu menu podávanému pro všechny pacienty bez možnosti volby,“ říká vedoucí projektu a ředitel Fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík.

 

Do projektu se od začátku zapojily Fakultní nemocnice Olomouc, Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně a Institut Klinické a Experimentální medicíny. Organizace Globopol hledá i další zdravotnická zařízení, u kterých by se projekt mohl realizovat a vychytat poslední nedostatky.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace