PUBLICISTIKA

Republika bojuje se zákeřným nepřítelem. Tentokrát se ale nejedná o přemnožené hraboše, ani Babiše. Pokud nežijete pod kamenem, nebo nejste účastníkem německé reality show Big Brother, jistě jste zaznamenali, že nejen naši zemi zachvátil nový koronavirus.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
Dnes svět slaví Mezinárodní den štěstí. Poprvé ho Organizace světových národů vyhlásila před osmi lety. Lidem má připomenout důležité životní hodnoty. Na tento den bychom neměli zapomenout ani letos, kdy svět čelí pandemii.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
Karanténa, ve které tráví většina z nás posledních pár dní, se může jevit jako ideální příležitost udělat všechny ty věci, na které doteď nebyl čas. Ale pro spoustu lidí, kteří pracují například v kulturním a uměleckém průmyslu, není home office možným řešením. Jsou zavřená divadla, galerie, ruší se koncerty a živá vystoupení. I přes to všechno se ale objevilo skvělé řešení, které umožňuje umělcům neztratit úplně svou práci a lidem, kteří tráví svůj čas doma, poskytne vítané kulturní rozptýlení.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
Rodák, odchovanec, patriot, trenér a fanoušek ze Zábřehu. To je třiasedmdesátiletých Jiří Kouřil. Jeden z nejlepších střelců zábřežské kopané. Jako dítě začínal hrát v parku u bývalých kasáren a do fotbalového oddílu se přihlásil v roce 1956 v deseti letech. Za svoji bohatou fotbalovou kariéru se jako fotbalista dostal mezi nejlepší střelce zábřežského týmu, ale po hráčské kariéře, se dokázal propracovat ve výborného trenéra.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
Zábřeh – Město Zábřeh, to není jen rodiště polárníka Jana „Eskymo“ Welzla. Pochází odsud i někdejší český reprezentant v alpském lyžování Ondřej Bank. Během své patnáctileté kariéry startoval na čtyřech olympiádách a dvakrát skončil na stupních vítězů světového poháru.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
Epidemie koronaviru mění světové dění téměř každou hodinu a situace se dotýká každého občana. Nejvíce ale trpí lidé s rizikovým faktorem, pro které je doporučeno v následujících dnech neopouštět své bydliště. Vlna solidarity, kterou epidemie probudila, se ale snaží najít řešení, stejně jako Lukáš Huňka, zakladatel projektu Sousedská Pomoc.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
Koronavirus. Téma, které pohltilo doslova celý svět. Řeší se nouzové plány, karantény, možnosti léčby a ostatní opatření. Ze všech stran slyšíme názory odborníků, vědců, politiků i celebrit. Ale už jsme se zeptali, co na to děti? Mám doma jedinečnou příležitost. Naše šestiletá Ema má odpověď na vše. Její lámaná valašština a radost z každé otázky posílá celé téma do jiné dimenze. Dětský nadhled a optimismus může být pro nás v této situaci malou inspirací…
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
Žijeme teď ve zvláštní době a nikdo pořádně neví, jak jsme se v ní ocitli. Celý svět sužuje virus a my si s ním neumíme poradit, a tak se bojíme, zlobíme nebo celou věc bereme na lehkou váhu. Koronavirus už dávno neovlivňuje jen nakažené, jsme v tom všichni společně a musíme se snažit z toho nakonec vyjít jak nejlépe umíme a třeba se i něco přiučit.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
Ženy, které nepotkal lehký osud, našly své místo a podporu v projektu Metráž, mohou se podílet na tvorbě kvalitních módních i designových produktů a hlavně ´tím získají finanční prostředky. Pro většinu bohužel jediné finanční prostředky. Kvůli státní karanténě jsou nyní jejich příjmy ohroženy.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)
Při tom všem, co se tento rok děje, se trochu pozapomíná na výročí významných osobností. A přestože Terry Pratchett, který právě před pěti lety podlehl Alzheimerově chorobě, by se za takovou "významnou osobnost" nejspíš sám neoznačil, čtenáři sami ho dozajista pasovali na jednoho z největších spisovatelů současnosti.
Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Napsal(a)

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace