ANKETA: Vědí Olomoučané, že Freud neměl rád jejich město?

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Olomouc
Olomouc Zdroj: Anna Himmelová
Sigmund Freud je osobnost, o které zajisté slyšel každý. Lidé si ho většinou zařadí i jako psychologa. Co dalšího o něm ale ví? A jsou občané Olomouce obeznámeni s tím, že nějakou dobu v jejich městě pobýval a že se o něm ve svých dopisech nevyjadřoval moc hezky?

Otázka: Co se vám vybaví, když se řekne jméno Sigmund Freud? Víte o tom, že navštívil i Olomouc?

 

Ondřej Dostál (student, 21, Olomouc)

Tak, když se řekne Freud, vzpomenu si na psychologii a psychoanalýzu a penisy. Také vím, že žil ve Vídni. Viděl jsem o něm i film, co se jmenoval Nebezpečná metoda, ale moc si z něj už nepamatuji. Když to ale zmiňujete, tak mám pocit, že tu v Olomouci měl nějakou kavárnu, moc toho ale o tom, jestli tu někdy žil, nevím.

 

Jiří Novák (účetní, 30, Olomouc)

Když se řekne Freud, tak mě napadne Freudian slip, to že se člověk vlastně přeřekne a odhalí se tím, na co podvědomě myslí. A pak taky, že podle něj děti chtějí mít sex s matkou. O jeho pobytu v Olomouci jsem doteď neměl tušení.

 

Markéta Kopecká (prodavačka, 37, Olomouc)

Co se Freuda týká, tak mě jako první napadne takové to klišé, co o něm ví všichni, že děti jsou podvědomě sexuálně přitahovány ke svým rodičům nebo tak. No, ani nevím, jestli si to pamatuji správně. Ještě mě napadá, že měl výzkum snů, ale to nevím, jestli skutečně bylo od Freuda. Jinak, že byl v Olomouci, jsem slyšela, ale co tu dělal, netuším. Doufám, že mu tu ale bylo dobře.

 

Filip Tuček (prodavač, 25, Olomouc)

To byl ten týpek, co ve všem viděl sex, ve všem co lidi dělají, co je motivuje a tak. Cokoliv, co člověk udělá a týká se to jeho psychiky, tak je to pro Freuda prostě nějak spojené se sexem. Nebo takhle alespoň chápu to, co jsem o něm slyšel, z mého laického pohledu. O tom, že tu někdy byl, ale nic nevím.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace