Tomáš Holešovský

Tomáš Holešovský

URL internetové stránky:

Ve věku 72 let zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera.

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha - Na následky akutních zdravotních problémů dnes dopoledne zemřel předseda Senátu Paralmentu České republiky Jaroslav Kubera.

Kája je s Bohem

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha - V osmdesáti letech zemřela ikona české populární hudby, držitel dvaačtyřiceti Zlatých slavíků Karel Gott.

Michal je šampion, buď jako on

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Michal je šampion. Michal hraje tenis. Buď úspěšný, buď jako Michal. Tak takto nějak asi bude začínat reklama globální značky sportovního vybavení za několik let. Michala Kozumplíka totiž nejen podle jeho trenérů čeká úspěšná tenisová cesta.

To je radost, vidět mladé tenisty při práci

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
„Ahoj!“ „Ahoj, už na tebe čekají,“ přivítal mě šéftrenér Honza Svoboda před vstupem do prostor Sportparku Rybníček. Známe se od vidění, protože sem přes zimu sám chodím tenis hrát. Přišel jsem sem dneska, abych pozoroval, jak se trénuje tenis v rámci Tenisové akademie Slovácko. Do prostor tenisové haly se člověk dostane přes restauraci. Pokaždé tak hráči řeší velké dilema, zda pokračovat směrem ke kurtům, nebo si sednout a objednat si třeba Wimbledon burger s čedarem. Většinou to ale skončí tak, že tenisté pokračují do haly. Vždyť na burger si můžou zajít po sportovním výkonu. Navíc, já se jdu podívat na trénink mladých tenisových nadějí, ne se najíst.
V rozhovoru s trenérem Tenisové akademie Slovácko sídlící ve Starém Městě u Uherského Hradiště, Pavlem Štěpánkem, jsme si povídali například o tom, co obnáší trénovat tenis děti, mladé i lidi ve středních letech. Mezi další témata rozhovoru patřily třeba také finance a sponzorování jak tenisové akademie, tak také podpora jednotlivých mladých talentů. Rozhovor probíhal, zatímco kolem nás na dvou kurtech hrálo sedm různě „mladých“ tenistů a jedna tenistka.
Tenis. Tenis je sport, zábava, životní styl. Téměř osm set let stará hra je jedním z nejglobálnějších sportů, kterému se zároveň věnuje obrovské množství amatérů. Vznikl na území středověké Francie. Zhruba v době, kdy se Země galského kohouta etabluje jako jeden z dominantních států Evropy. Tehdy to současný tenis opravdu moc nepřipomínalo. Traduje se, že bohatší rolníci hráli „hru na lov“, zatímco rytíři měli své turnaje. Uběhla dlouhá doba, než se tato aktivita přiblížila tomu, jak si dnes tenisovou hru představujeme.
Olomouc – Nejen Poslanecká sněmovna bude letos měnit své obsazení. Také na půdě Univerzity Palackého v Olomouci se budou plnit urny. Ne však, že by tolik studentů u státních závěrečných zkoušek pohořelo. Na druhé nejstarší univerzitě v ČR se bude měnit obsazení senátu většiny fakult i senátu celouniverzitního.

Naučte se první pomoc s Červeným křížem a UP

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Olomouc – Jste aktivní řidič? Bojíš se, že nedokážeš pomoci, až to bude třeba? Chceš spojit příjemné s užitečným, či sbíráš „céčka“? Pokud jsi alespoň na jednu z otázek odpověděl/a ano, pak si příští semestr zapiš předmět Základy první pomoci.

Reportáž psaná z bufetu

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Říká se, že člověk by měl zkusit všechno. Všechny úhly pohledu pak vedou k jistě plnohodnotnému názoru na danou věc. Jsem vášnivý cyklista. A proto, když se mi naskytla příležitost vyzkoušet si cyklistický závod z jiného pohledu, než ze sedla svého stroje, neváhal jsem. Už tradiční podnik MTB Chřibská padesátka se stal právě tím závodem, který jsem okusil z pohledu pořadatele. Už počtrnácté vyrazili odvážlivci ze startovací čáry v Kroměříži směrem do Chřibů, kopcovitou krajinou na pomezí Slovácka a Hané. Startovalo se ve zbrusu novém areálu Kroměřížské Florie, kam se přesunula každoroční výstava rostlin. Moderní areál se zázemím, restaurací, dětským hřištěm a parkovištěm byl pořadateli zvolen naprosto skvěle. Dostatek místa zde byl pro prodejní stánky s cyklistickým oblečením i vybavením.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace