V Praze vyvrcholí oslavy stoletého výročí vzniku Československa

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Před Týnským chrámem na Staroměstském náměstí se setká historie se současností
Před Týnským chrámem na Staroměstském náměstí se setká historie se současností Zdroj: praguecitytourism.cz
Praha - Letošní rok se nese hlavně v duchu oslav sto let od vzniku Československé republiky. Tyto oslavy vyvrcholí v neděli 28. října v Praze u příležitosti vzniku samostatného Československého státu. Různé pamětní akce se budou konat také v jiných městech republiky, jako například v Ostravě, Olomouci či Brně. 

Praha se na tuto velkolepou událost připravovala celý rok. Největším lákadlem je koncert Čerského rozhlasu (ČRo) v rámci výročí vzniku Československa, kde zazní největší hity století. Koncert se koná na Staroměstském náměstí od 14 do 18:30 hodin a je zdarma. Akci odstartují Tomáš Klus s Cílovou skupinou a slovenská skupina No Name. V rámci koncertu také ČRo vyhlásí vítěze ankety sto hitů republiky, která probíhala mezi posluchači na ČRo Dvojka. Vystoupí zde řada hvězd české hudební scény, kteří zazpívají všech sto hitů ze soutěže. Zazpívá například Karel Gott, Lucie Bílá, Helena Vondráčková, Marta Kubišová za doprovodu Big Bandu Gustava Broma a další.

Dalším tahounem jsou také muzea a památky, které budou v rámci výročních akcí zdarma. Jedinou výjmkou jsou historické pražské vily a Svatomikulášská městská zvonice. Své brány otevře také nově zrekonstruována historická budova Národního muzea. Muzeum se tak otevře přímo v neděli. Zpřítupněny budou také výstavy: Česko-slovenská / Slovensko-česká a výstava 2 x 100. V expozici 2 x 100, budou například moci návštěvníci vidět exponáty, které Národní muzeum uchovává a sbírá již 200 let. Mezi další památky, které návštěvníci budou moci zdarma navštívit patří Dům u zlatého prstenu, Novomlýnská vodárenská věž, Prašná brána, Staromětská a Malostranská mostecká věž, Petřínská rozhledna a Zrcadlové bludiště na Petříně.

Den před výročím vzniku republiky, bude také program na Václavském náměstí. Tam od 14 hodin vystoupí Ivan Mládek, skupina Slza, jazzman Laco Déczi, Ondřej Gregor Brzobohatý a Michal Hrůza. Nakonec ve 20 hodin ožije nová fasáda Národního muzea největším videomappingem v dějinách Prahy.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace