Řidiči ve Slavoníně jezdí nepřiměřenou rychlostí

Ohodnoťte tento článek
(3 hlasů)
Hlavní ulice procházející Slavonínem, na které se nachází meřič rychlosti
Hlavní ulice procházející Slavonínem, na které se nachází meřič rychlosti Zdroj: Štěpán Chládek
Na hlavní ulici procházející městskou částí Slavonín na Olomoucku řidiči velmi často překračují povolenou rychlost. Tím ohrožují nejen sebe, ale i ostatní účastníky provozu.

Slavonín je městská část, kterou řidiči projíždějí po sjezdu z dálnice směrem na Prostějov. Právě sjezd z dálnice může způsobovat, že řidiči jezdí nepřiměřenou rychlostí. Možná si totiž ani neuvědomí, že už jsou ve městě.

Velkým problémem v této části Slavonína je výskyt mateřských a základních škol. Často se tu kolem silnice pohybují skupinky školáků, kteří kdykoliv mohou skočit do vozovky. Kvůli těmto dětem je v oblasti Slavonín – křižovatka několik značek, které požadují snížení rychlosti na 30 km/h. Řidiči však jako by ani na toto nebrali ohled tady jezdí až 70 km/h. Když už nezpomalí ani přes tato upozornění, je zde blízko fotbalového hřiště postavená tabule s měřením rychlosti. Tam už zaručeně vidí, jak rychle jedou. I přesto však někteří nezpomalují.

Každý den ráno na této hlavní ulici stojí hlídka strážníků a kontroluje provoz právě kvůli tomu, aby se děti dostaly bezpečně do škol. Avšak odpoledne tu už nikdo nestojí. I přesto se však děti musí dostat zpět domů. Odpoledne pak nastává o to větší nebezpečí. Děti zde chodí po větších skupinkách a hrají si na chodníku, než některým z nich přijede autobus. Není ani žádným tajemstvím, že v posledních měsících tu byly dvě autonehody, u kterých zasahovaly i hasičské posily. "Občas se bojím tu přecházet přes přechod. Nikdy nevím kdo a jakou rychlostí se vyřítí ze zatáčky," říká jedna z místních obyvatelek. 

Řidiči by si zde měli opravdu dávat pozor, jak rychle zde jezdí, a koho svou jízdou ohrožují, než dojde k nějaké tragédii, za kterou ponesou následky do konce života.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2019 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace