Dostihový okruh ovládli běžci

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Běžci zdolávající jednu z překážek
Běžci zdolávající jednu z překážek Zdroj: run-tour.cz
Minulou sobotu zaplnilo areál dostihového závodiště nad dva tisíce návštěvníků. Pardubice byly pro běžecký závod Run Tour letos již osmou a tedy i poslední zastávkou, kde si běžci změřili své síly. Deštivé počasí nemělo na účast sebemenší vliv. Dospělí si při registraci dle odhadů své fyzické zdatnosti vybírali mezi 5km a 10km tratí, pro děti organizátoři připravili odlehčenou alternativu v délce 500 m a 1 km. Všichni účastníci obdrželi speciální medaile, výherci získali hodnotné ceny od sponzorů.

Soutěž Run Tour při svém osmiletém výročí, které letos slaví, zavítala do 8 různých měst v České republice. Závěr letošního běžeckého klání připadl Pardubicím, konkrétně místu určenému pro dostihové závody Velké Pardubické. Přihlásit se mohlo až 2000 dospělých závodníků, kapacita dětských závodů omezena nebyla. Cena za startovné se odvíjela od pořadí, v němž zájemci přihlášku podali, nejvýše však 600 Kč při registraci předem. Pravidelní účastníci, celé rodiny nebo lidé starší 65 let měli navíc nárok na slevu. Dohlášení až na místě nebylo možné, neboť již předem byla kapacita zájemců plně naplněna. Zajímavostí tohoto závodu je, že částka 50 korun ze startovného putuje na chariativní účely, takže lidé navíc svou účastí podpopřili dobrou věc.

Všichni závodníci obdrželi startovní číslo se zabudovaným čipem, startovní batůžek Run Tour s Rákosníčkem a medaili, nehledě na výsledné umístění. Dospělí navíc dostali obálku s důležitými informacemi, brožurku se slevami od partnerů a po skončení závodu obdrželi SMS s cílový časem. K dispozici běžcům byla po celou dobu převlékárna a úschovna věcí a v rámci dětských závodů dětské zázemí.

Jelikož se nejedná o klasický běžecký závod, účastníci to neměli vůbec jednoduché. V průběhu dospělé kategorie na ně čekalo šest různých překážek: Malý vodní příkop, Velký vodní příkop, průběh stájemi, Taxis, Irská lavice a Drop. Už při koňských dostizích dělala nejednomu závodníkovi problém zejména překážka Irská lavice, které se obávali i samotní běžci. Oragnizátoři však ubezpečili věřejnost, že překážky jsou pro ně speciálně upraveny, a tedy jsou zvládnutelné. Průběh závodů nakonec nezkomplikovaly překážky, ale nepříznivé počasí, se kterým se však všichni běžci nakonec vypořádali a závod dokončili. Déšť není pro běžecký závod přes překážky zrovna ideální, ale nakonec jsem závod dokončil a to je hlavní, " uvedl jeden z běžců 10km trati těsně po vběhnutí do cílové roviny.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace