POZVÁNKA: Dvořákova Olomouc zve příznivce vážné hudby

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Moravská filharmonie Olomouc
Moravská filharmonie Olomouc Zdroj: Archiv MFO
Festival, který nabídne hudbu napříč žánry i staletími. Tradiční akce pod záštitou Moravské filharmonie Olomouc představila svůj letošní program. Od 14. do 22. května vystoupí v Olomouci plno umělců s tvorbou hudebního skladatele Antonína Dvořáka.

 

Během festivalu se předvedou, jak čeští umělci, tak zahraniční hosté a zazní sedm odlišných produkcí Dvořákovy Olomouce. Kompozice symfonické, komorní i písňové v interpretaci významných umělců. 

Do Olomouce přijede například klavírista Marián Lapšanský, Bennewitzovo kvarteto a Prague Philharmonia. Zajímavým zážitkem může být také vystoupení souboru Musica Forea. Ten poprvé předvede Dvořákovy skladby tak, jak zněly za jeho života, za použití dobový nástrojů. Ze zahraničních hostů stojí za zmínku ansámbl Soqquadro Italiano se svým vystoupením Kdo se bojí baroka?, kde se snoubí barokní hudba a tanec i jiných uměleckých žánrů. Zlatým hřebem festivalu pak bude závěrečný koncert srbské klavíristky Tamary Stefanović.

„Je dobře, že každé kulturní místo má své tradiční události, které kulturu zprostředkovávají a oslavují. V případě klasické hudby a Olomouce to je především tento festival, jehož historie sahá až do roku 1950,” komentuje Jonáš Hartman, ředitel Moravské filharmonie Olomouc.

Prodej vstupenek na festival Dvořákova Olomouc je spuštěn online zde. Lístky můžete zakoupit také osobně v infocentru Olomouc na Horním náměstí. Cena je pro studenty do 26 let, seniory nad 65 let a držitele ZTP, ZTP/P průkazů snížena o 50 %.

Více informací a kompletní program je k přečtení na tomto odkazu.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace