Holka ze sekáče zamířila do knihkupectví

Ohodnoťte tento článek
(10 hlasů)
Tereza Kratochvílová se svým přítelem Robertem na křtu knihy
Tereza Kratochvílová se svým přítelem Robertem na křtu knihy Zdroj: Nikola Kubíčková
„Nejsem žádná holka, která prodává oblečení v second handu. Jsem holka, kterou vlastní mamka nechala napospas v porodnici," zní úvod ke knižnímu debutu šestadvacetileté influencerky Terezy Kratochvílové. Kniha vyšla na konci října 2019 v nakladatelství Albatros, které samo Terezu oslovilo s nabídkou sepsání jejího životního příběhu. Obálku vytvořila Tereza Vincourová. Kniha je naprosto pro každého, adoptované či neadoptované, rodiče či děti, či pro všechny, kteří se zajímají o životní příběhy.

Už před rokem se Tereza ve svém videu na Youtube s názvem Moje 13. komnata – Jsem adoptovaná svěřila svým fanouškům se svým původem. Přiznání bylo iniciováno její biologickou matkou, kdy Tereze na Instagram pod fotku s adoptivními rodiči napsala komentář, aby šla s pravdou ven.
Na popud nakladatelství Albatros začala psát svou první knihu s názvem Holka ze sekáče, vyprávějící svůj příběh o tom, jaké to je být nejen adoptovaným dítětem, ale i adoptivním rodičem. Píše o hledání vlastní identity a kořenů a odkrývá prekérní situace, s nimiž se adoptovaní setkávají. Popisuje několik období svého života jak z pohledu své adoptivní matky, tak vlastníma očima. Vypráví například o období své puberty, kdy se její matce zdálo vše v pořádku, zatímco si procházela těžkými chvílemi a začala i se sebepoškozováním.
Ve svém videu Píšu knížku o adopci Tereza odpovídá na otázku, jak zvládala vracení se do minulosti k nehezkým vzpomínkám. „Byl to docela oříšek, knížka je pro mne obrovská terapie, protože jsem najednou otevřela tolik témat, na která jsem dávno zapomněla, najednou mi věci začaly dávat souvislosti. Kolikrát jsem u toho brečela a cítila jsem, že se mi do některých témat nechce, protože jsem se jich bála a nechtěla jsem otevírat staré bolesti,“ svěřila se.
Svým příběhem se Tereza snaží pomoci lidem pochopit proces adopce a inspirovat se. Jak ale sama podotýká, čtenáři nemají očekávat recept na život.
Tereza se ale adopci nevěnuje pouze skrze Youtube či knihu. Loni v říjnu založila projekt s názvem Adopci zdar, první skupinu v České republice, která sdružuje adoptované děti. Projekt vznikl pod záštitou Dobré rodiny, organizace zaměřujíc se na osobní rozvoj, moderní metody výchovy a vzdělávání a na oblast náhradní rodinné péče. Setkání jsou pro všechny adoptované, kteří chtějí sdílet své radosti i strasti s lidmi z podobného zázemí a najít přátelé, kteří jim budou rozumět. Skupina funguje pod vedením terapeutky Markéty Švejdové a kouče Jiřího Daníčka, kteří jsou oba i náhradními rodiči.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace