ZPRÁVY

Hudebníci vědcům: Člověk, Věda, Umění, Tolerance – tak zní hlavní myšlenka komorního festivalu devíti českých hudebních skupin, které se rozhodly ocenit přínos českých vědců při zvládání pandemie. Děkovný koncert proběhne ve středu 13.května od 16:30 hodin přes živé vysílání na YouTube.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
USA – Americká farmaceutická společnost Gilead Sciences, která vyvinula a dále vyrábí lék remdesivir, používaný k léčbě koronaviru, se stala cílem kybernetických útoků. Hackeři útočící na společnost jsou údajně napojeni na Írán. O události informovala agentura Reuters.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Německo - Start nejvyšší německé fotbalové soutěže proběhne příští sobotu. V 15:30 začíná Borussia Dortmund, Bayern Mnichov svého soupeře vyzve o den později v 18:00. Stadiony zůstanou do konce sezony bez diváků.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
USA - Kvůli koronavirové pandemii se po celém světě ruší nebo přesouvají veškeré sportovní akce. Mnohé soutěže a ligy oznámily dočasné zastavení nebo konec sezóny. Jinak na tom není ani americká NBA. Její vedení stále doufá v dohrání, bez fanoušků na izolovaném místě, ale skutečnost bude asi jiná.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Teplice - Celý objekt teplické nemocnice prochází poslední dobou rozsáhlou revitalizací. Nejzásadnější změnou je zcela nová budova pavilonu s operačními sály. V areálu vzniká také nové parkoviště pro návštěvníky i pro personál. 
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Cheb – Mezinárodní festival dechových orchestrů FIJO se z důvodu bezpečnostních opatření proti šíření koronaviru ruší. Festival se koná pravidelně jednou za dva roky, následující ročník tak proběhne v létě 2022.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Česká republika - Velká část mladší populace si svůj život bez internetu umí dnes už těžko představit. Není proto překvapením, že 99 procent studentů nad 16 let ho používá denně. Často je to i prostřednictvím mobilního telefonu.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Bratislava - Dva měsíce po slovenských parlamentních volbách vláda premiéra Igora Matoviče (Hnutí obyčejní lidé a nezávislé osobnosti OLaNO) získala důvěru sněmovny. Pro se vyjádřilo 93 ze 114 přítomných poslanců. Vzniklá čtyřkoalice s hnutím Jsme rodina a stranami Svoboda a Solidarita (SaS) a Za lidi má v národní radě Slovenské republiky ústavní většinu. 
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Ostrava - Letošní ročník populárního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který se měl konat v době od 15. do 18. července, se z důvodu bezpečnostních opatření proti šíření koronaviru oficiálně přesouvá na příští rok. Devatenáctý ročník festivalu, který se tradičně koná v areálu Dolních Vítkovic, tak bude probíhat až od 14. do 17. července 2021.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Královehradecký kraj - Českým drahám končí smlouvy, Královehradecký kraj plánuje výběrové řízení na provozování drážní dopravy na dalších deset let. Výběrové řízení provede jako ve většině případů, tedy přímým zadáním. Změny vyjdou v platnost od změny jízdního řádu v prosinci 2021. Jedná se o obslužnost regionální dopravy v celém kraji, kterou vedení zakázky rozdělilo do pěti oblastí. V přepočtu kraj objednává 5,7 milionu vlakokilometrů ročně.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace