Jakub Loukota

Jakub Loukota

út., 25. květen 2021 12:38

A na to se napijeme!

Kombinace alkoholu a videoher vypadá na první pohled jako skvělá věc. Simulovaný požitek z opilosti beze strachu z kocoviny nebo zničených jater. Jinými slovy, všechny bonusy, žádné postihy, pokud tedy nepočítáme zamlženou obrazovku. Přesto tomu ale tak v realitě není a často se setkáváme s velmi neuspokojivou zkušeností. Popíjení ve hrách zkrátka není zábavné. Ale proč tomu tak je?
po., 10. květen 2021 14:26

Změna hry může změnit celou hru

Mnoho skvělých her vzniká ve velkých studiích, podporovaných zkušenými týmy a masivním rozpočtem. Nezanedbatelné množství fenomenálních her se narodí menším, nezávislým studiím. Ale občas za zbrusu novým nápadem stojí jeden znuděný programátor, který se rozhodl, že si svoji oblíbenou hru trochu přilepší. A když se nudí pořádně, z drobného přilepšení se může stát prapředek celého žánru. Podívejme se na svět her, které začaly skromně jako mody.
po., 10. květen 2021 14:24

KFCONSOLE: PROKLATĚ DOBRÉ HRANÍ

Když se zmíní řetězec KFC, málokomu se vybaví něco jiného než smažené kuře, rychle stydnoucí hranolky a zbytečně dlouhá fronta, protože se někdo začal rozhodovat o svém obědu až těsně před pultem. Zato herního magnáta by za touto zkratkou asi nikdo nečekal. Proto je celkem překvapením, že se fastfoodový gigant pouští do ožehavé a silně soutěživé disciplíny: konzolových válek. Je to tak a není to žádný žert, i když by to tak na první pohled mohlo vypadat. KFC brzy přijde se svojí vlastní herní konzolí s kreativním názvem KFConsole.
po., 10. květen 2021 14:17

Dark Crystal: Age of Resistance

Pustit se v současném filmovém světě plném CGI a zeleného plátna do staré dobré loutkové produkce vyžaduje pořádnou odvahu.
po., 10. květen 2021 14:14

Smrt a truchlení

Zármutek. Ať už jde o ztrátu někoho blízkého, obtížný rozchod nebo pocity opuštění a osamocení, jde o nedílnou součást života. Ve velkorozopočtových hrách se však příliš nenosí, možná i kvůli tomu, že se špatně vyjímá na reklamách. „Prožijte absolutní smutek!“ Takový slogan mnoho lidí nepřitáhne. Když už motiv ve hře najdeme, obvykle naplňuje krátkou vedlejší linii anebo je subjektem nezávislé hry.
Je dost dobře možné, že jste tato tři písmena už někdy v životě zaslechli: RNG. Pro každého to znamená něco jiného. Pro programátory technický oříšek, zatímco pro hráče mnohdy zdroj frustrace, nepochopení, ale taky nezřízeného veselí, pokud se ně usměje štěstí. O co však doopravdy jde? Kdy je nahodilost vítána a kdy proklínána? A hlavně, co dělá z RNG neopěvovaného hrdinu i zatracovaného padoucha?
Falešná smrt MMORPG
po., 10. květen 2021 14:11

Jak jsme všichni naletěli

Povídání o prázdných slibech a marketingových lžích
Psaná žurnalistika. Název projektu: Náhled do české herní žurnalistiky skrze časopis LEVEL. Počet textů – 8: Jak jsme všichni naletěli, Zprávy o MMOjí smrti značně přeháněly, Požehnání RNGsuse, Smrt a truchlení, KFConsole: Proklatě dobré hraní, Dark Crystal: Age of Resistance, Změna hry může změnit celou hru, A na to se napijeme.
Praha - Na šest a pět let do vězení za těžké ublížení na zdraví poslal minulé úterý soud do vězení nizozemské bratry Armina a Aräshe Nahviovy. Městský soud v Praze tak překvalifikoval původní obžalobu, kterou byl pokus o vraždu. Bratři byli souzeni za zbití číšníka v centru Prahy loni v dubnu. Verdikt ještě není pravomocný.
Strana 1 z 3